Головна/Психогігієна в умовах пандемії: корисно пацієнтам і не тільки
11.04.2024

Психогігієна в умовах пандемії: корисно пацієнтам і не тільки

Для того, щоб залишатися здоровими, важливо ще і не піддаватися «вірусу страху», регулярно відпочивати і зберігати душевний спокій. Для цього тримайте в безпеці не тільки своє тіло, але й розум. Про це говорить психолог TomoClinic Антон Покалюхін.

Психологічні зміни (напруга, занепокоєння, тривожність) через нервову і ендокринну системи впливають на імунітет онкопацієнтів і здорових людей. Це може призвести до психосоматичних симптомів — безсоння, головного болю, коливань артеріального тиску, шлунково-кишковому дискомфорту, додатково послаблюючи опірність організму.

Настрій — це те, що кожен з нас може налагоджувати самостійно. Однак для цього важливо дотримуватися деяких правил психогігієни:

  • Фільтрувати інформацію, яка надходить, і прислухатися лише до тієї, яка підтверджена офіційними фактами. Намагайтеся мінімізувати зовнішній негативний вплив — займайтеся тим, що вам подобається і викликає посмішку на обличчі. Нехай це буде вашим щоденним правилом!
  • Тривожитися в подібній ситуації — це нормально. Усвідомлювати і визнавати свої відчуття і почуття — теж нормально. Вони роблять нас людьми! Відчуваючи ці емоції і стани, ми не безпорадні. Ми можемо дбати про своє майбутнє і сьогодення, про близьких, про себе.
  • Якщо ситуація зовні виходить з-під контролю, сфокусуйтеся на тому, що ви можете контролювати. Навчати дітей, займатися будинком, дотримуватися гігієни, готувати корисну їжу. Не віддавайте свою енергію стресу і паніці. Прості справи можуть відвернути від зовнішнього хаосу, тому рекомендуємо робити щось своїми руками і знаходити віддушину.
  • Коли ви працюєте, відключіться від потоку зовнішньої інформації. Не відволікайтеся на стрічку новин, не вибивайтеся з колії посеред складного завдання.
  • Бережіть себе і близьких. Не пишіть про негатив в соцмережах, не сійте в паніку, не поширюйте сумнівну інформацію, навіть якщо вам самим від цього стане легше.
  • Складіть розклад життя на карантині. Позначте години прийому їжі і сну. Нехай кожен член сім’ї ознайомиться зі списком його особистих справ на день, навпроти яких потрібно ставити галочки. Не дозволяйте анархії і вседозволеності панувати у вашому домі.
  • Ресурсним справам — пріоритет. В першу чергу думайте про сон, їжу, свіже повітря і прості задоволення. Якщо можливо, скоротіть робоче навантаження, щоб адаптуватися до нових умов без стресу.
  • Обговорюйте свої дії в сім’ї і складіть плани поведінки на різні випадки. Люди бояться не вірусу, а невідомості і відсутності чітких кроків. Якщо ви проговорите можливі сценарії, визначеності побільшає.

Бережіть себе. Віримо в те, що ці труднощі тимчасові. Давайте разом дотримуватися правил, щоб разом подолати будь-які проблеми! Будь ласка, поділіться постом з близькими, щоб якомога більше людей дізналося про правила психогігієни в умовах кризи. Здоров’я вам — тілесного і психологічного!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху