Головна/Психогігієна в умовах пандемії: корисно пацієнтам і не тільки
11.04.2024

Психогігієна в умовах пандемії: корисно пацієнтам і не тільки

Для того, щоб залишатися здоровими, важливо ще і не піддаватися «вірусу страху», регулярно відпочивати і зберігати душевний спокій. Для цього тримайте в безпеці не тільки своє тіло, але й розум. Про це говорить психолог TomoClinic Антон Покалюхін.

Психологічні зміни (напруга, занепокоєння, тривожність) через нервову і ендокринну системи впливають на імунітет онкопацієнтів і здорових людей. Це може призвести до психосоматичних симптомів — безсоння, головного болю, коливань артеріального тиску, шлунково-кишковому дискомфорту, додатково послаблюючи опірність організму.

Настрій — це те, що кожен з нас може налагоджувати самостійно. Однак для цього важливо дотримуватися деяких правил психогігієни:

  • Фільтрувати інформацію, яка надходить, і прислухатися лише до тієї, яка підтверджена офіційними фактами. Намагайтеся мінімізувати зовнішній негативний вплив — займайтеся тим, що вам подобається і викликає посмішку на обличчі. Нехай це буде вашим щоденним правилом!
  • Тривожитися в подібній ситуації — це нормально. Усвідомлювати і визнавати свої відчуття і почуття — теж нормально. Вони роблять нас людьми! Відчуваючи ці емоції і стани, ми не безпорадні. Ми можемо дбати про своє майбутнє і сьогодення, про близьких, про себе.
  • Якщо ситуація зовні виходить з-під контролю, сфокусуйтеся на тому, що ви можете контролювати. Навчати дітей, займатися будинком, дотримуватися гігієни, готувати корисну їжу. Не віддавайте свою енергію стресу і паніці. Прості справи можуть відвернути від зовнішнього хаосу, тому рекомендуємо робити щось своїми руками і знаходити віддушину.
  • Коли ви працюєте, відключіться від потоку зовнішньої інформації. Не відволікайтеся на стрічку новин, не вибивайтеся з колії посеред складного завдання.
  • Бережіть себе і близьких. Не пишіть про негатив в соцмережах, не сійте в паніку, не поширюйте сумнівну інформацію, навіть якщо вам самим від цього стане легше.
  • Складіть розклад життя на карантині. Позначте години прийому їжі і сну. Нехай кожен член сім’ї ознайомиться зі списком його особистих справ на день, навпроти яких потрібно ставити галочки. Не дозволяйте анархії і вседозволеності панувати у вашому домі.
  • Ресурсним справам — пріоритет. В першу чергу думайте про сон, їжу, свіже повітря і прості задоволення. Якщо можливо, скоротіть робоче навантаження, щоб адаптуватися до нових умов без стресу.
  • Обговорюйте свої дії в сім’ї і складіть плани поведінки на різні випадки. Люди бояться не вірусу, а невідомості і відсутності чітких кроків. Якщо ви проговорите можливі сценарії, визначеності побільшає.

Бережіть себе. Віримо в те, що ці труднощі тимчасові. Давайте разом дотримуватися правил, щоб разом подолати будь-які проблеми! Будь ласка, поділіться постом з близькими, щоб якомога більше людей дізналося про правила психогігієни в умовах кризи. Здоров’я вам — тілесного і психологічного!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки коштує лікування раку у TomoClinic? Лікування
10.01.2025

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?

TomoClinic у Кропивницькому — Це сучасний онкологічний центр повного циклу, де пацієнти отримують комплексну медичну допомогу: від діагностики до лікування. Наша клініка створена, щоб забезпечити якісне лікування онкологічних захворювань із максимальним комфортом для пацієнтів. Безкоштовне лікування у TomoClinic Ми пропонуємо безкоштовні методи лікування раку, що надаються завдяки НСЗУ: Хіміотерапія. Якщо в лікарні є в наявності […]

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?
Степан Крулько
Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання Лікування
9.01.2025

Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання

Хіміотерапія є одним із основних методів лікування онкологічних захворювань. Вона допомагає боротися з пухлинами, зупиняючи ріст і розмноження ракових клітин. У цій статті ми відповімо на найпоширеніші запитання, щоб розвіяти міфи й допомогти вам краще розуміти цей вид лікування. Що таке хіміотерапія? Хіміотерапія — це лікування за допомогою спеціальних лікарських засобів (цитостатиків), які впливають на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ) Лікування
14.12.2024

Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це сучасний і безпечний метод діагностики, який дозволяє отримати детальні зображення внутрішніх органів і тканин. Завдяки високій точності цей метод часто використовується для виявлення захворювань, які неможливо діагностувати іншими способами. Якщо вам призначили МРТ або ви розглядаєте можливість пройти таку процедуру, у вас можуть виникати запитання. У TomoClinic ми підготували відповіді […]

врач
Андрій Сподін
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху