Головна/Психогігієна в умовах пандемії: корисно пацієнтам і не тільки
11.04.2024

Психогігієна в умовах пандемії: корисно пацієнтам і не тільки

Для того, щоб залишатися здоровими, важливо ще і не піддаватися «вірусу страху», регулярно відпочивати і зберігати душевний спокій. Для цього тримайте в безпеці не тільки своє тіло, але й розум. Про це говорить психолог TomoClinic Антон Покалюхін.

Психологічні зміни (напруга, занепокоєння, тривожність) через нервову і ендокринну системи впливають на імунітет онкопацієнтів і здорових людей. Це може призвести до психосоматичних симптомів — безсоння, головного болю, коливань артеріального тиску, шлунково-кишковому дискомфорту, додатково послаблюючи опірність організму.

Настрій — це те, що кожен з нас може налагоджувати самостійно. Однак для цього важливо дотримуватися деяких правил психогігієни:

  • Фільтрувати інформацію, яка надходить, і прислухатися лише до тієї, яка підтверджена офіційними фактами. Намагайтеся мінімізувати зовнішній негативний вплив — займайтеся тим, що вам подобається і викликає посмішку на обличчі. Нехай це буде вашим щоденним правилом!
  • Тривожитися в подібній ситуації — це нормально. Усвідомлювати і визнавати свої відчуття і почуття — теж нормально. Вони роблять нас людьми! Відчуваючи ці емоції і стани, ми не безпорадні. Ми можемо дбати про своє майбутнє і сьогодення, про близьких, про себе.
  • Якщо ситуація зовні виходить з-під контролю, сфокусуйтеся на тому, що ви можете контролювати. Навчати дітей, займатися будинком, дотримуватися гігієни, готувати корисну їжу. Не віддавайте свою енергію стресу і паніці. Прості справи можуть відвернути від зовнішнього хаосу, тому рекомендуємо робити щось своїми руками і знаходити віддушину.
  • Коли ви працюєте, відключіться від потоку зовнішньої інформації. Не відволікайтеся на стрічку новин, не вибивайтеся з колії посеред складного завдання.
  • Бережіть себе і близьких. Не пишіть про негатив в соцмережах, не сійте в паніку, не поширюйте сумнівну інформацію, навіть якщо вам самим від цього стане легше.
  • Складіть розклад життя на карантині. Позначте години прийому їжі і сну. Нехай кожен член сім’ї ознайомиться зі списком його особистих справ на день, навпроти яких потрібно ставити галочки. Не дозволяйте анархії і вседозволеності панувати у вашому домі.
  • Ресурсним справам — пріоритет. В першу чергу думайте про сон, їжу, свіже повітря і прості задоволення. Якщо можливо, скоротіть робоче навантаження, щоб адаптуватися до нових умов без стресу.
  • Обговорюйте свої дії в сім’ї і складіть плани поведінки на різні випадки. Люди бояться не вірусу, а невідомості і відсутності чітких кроків. Якщо ви проговорите можливі сценарії, визначеності побільшає.

Бережіть себе. Віримо в те, що ці труднощі тимчасові. Давайте разом дотримуватися правил, щоб разом подолати будь-які проблеми! Будь ласка, поділіться постом з близькими, щоб якомога більше людей дізналося про правила психогігієни в умовах кризи. Здоров’я вам — тілесного і психологічного!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху