Рак тіла матки: увага до себе збереже життя
Які фактори ризику існують?
Пацієнти з раком тіла матки замислюються, звідки з’явилося захворювання. І поки точних пояснень з цього приводу немає, виявлені певні чинники, які можуть безпосередньо вплинути на появу недуги в організмі.
Фактор ризику — це причина, що збільшує ймовірність захворіти. Дослідження допомогли визначити фактори ризику при раку тіла матки:
- Гіперплазія ендометрія (слизова оболонка матки аномально розростається). Така гіперплазія раком не рахується, але може в нього переродитися. Про появу гіперплазії ендометрія можуть свідчити кровотечі між менструаціями, в період менопаузи і важкі менструальні періоди.
- Ожиріння. Імовірність виявити рак тіла матки вище у жінок зі збільшеною масою тіла.
- Випадки захворювання у мами і сестри, а також успадковувана форма колоректального раку (синдром Лінча) в родині.
- Діабет 2 типу.
- Переривання вагітності та відсутність пологів.
- Якщо менструації почалися надто рано або пізно.
- Менопауза, яка наступила після 55 років.
- Естроген в складі препаратів, які приймаються тривалий період.
- Тамоксифен, який вживався для профілактики і лікування раку грудей, також може провокувати рак матки.
Якщо хоча б один з факторів ризику присутній, поговоріть про це з гінекологом. Пацієнти з деякими факторами ризику можуть хворіти на цей вид раку частіше за інших.
Однак наявність хоча б однієї впливової умови не говорить про те, що ви точно захворієте на рак тіла матки, але має бути прийнята до уваги. Також у всіх пацієнток, хто вже захворів на цю недугу, не завжди зустрічаються перераховані фактори ризику.
Тому регулярний гінекологічний огляд повинен стати для будь-якої жінки обов’язковою процедурою, яка дозволить виявити будь-які відхилення вчасно.
Які симптоми раку матки важливо не пропустити?
- Болі в області тазу
- Дискомфорт і болючість при статевому акті
- Складне сечовипускання, яке також може супроводжуватися болем
- Вагінальні кровотечі в період менопаузи або між менструаціями
- Виділення з піхви, в т.ч. водянисті
Як визначити рак ендометрія за допомогою аналізів? Відомо, що ПАП-тест допомагає виявити передракові або атипові клітини в піхві і шийці матки. Однак рак матки з’являється всередині цього репродуктивного жіночого органу, а значить ПАП-тест тут не допоможе.
Необхідне гістологічне дослідження для взяття зразка тканини ендометрія, яке може призначити тільки фахівець (лікар-гінеколог).
Якщо залишатися уважною до свого здоров’я і регулярно відвідувати лікаря, це може зберегти життя і допомогти обійти рак матки стороною. Оскільки при оглядах і додатковій діагностиці можна визначити патологію на ранній стадії і своєчасно перейти до лікування.
Консультація нашого лікаря-гінеколога можлива після дзвінка на безкоштовний номер, вказаний на сайті https://tomoclinic.ua/