Головна/Рак тіла матки: увага до себе збереже життя
11.04.2024

Рак тіла матки: увага до себе збереже життя

Які фактори ризику існують?

Пацієнти з раком тіла матки замислюються, звідки з’явилося захворювання. І поки точних пояснень з цього приводу немає, виявлені певні чинники, які можуть безпосередньо вплинути на появу недуги в організмі.

Фактор ризику — це причина, що збільшує ймовірність захворіти. Дослідження допомогли визначити фактори ризику при раку тіла матки:

  1. Гіперплазія ендометрія (слизова оболонка матки аномально розростається). Така гіперплазія раком не рахується, але може в нього переродитися. Про появу гіперплазії ендометрія можуть свідчити кровотечі між менструаціями, в період менопаузи і важкі менструальні періоди.
  2. Ожиріння. Імовірність виявити рак тіла матки вище у жінок зі збільшеною масою тіла.
  3. Випадки захворювання у мами і сестри, а також успадковувана форма колоректального раку (синдром Лінча) в родині.
  4. Діабет 2 типу.
  5. Переривання вагітності та відсутність пологів.
  6. Якщо менструації почалися надто рано або пізно.
  7. Менопауза, яка наступила після 55 років.
  8. Естроген в складі препаратів, які приймаються тривалий період.
  9. Тамоксифен, який вживався для профілактики і лікування раку грудей, також може провокувати рак матки.

чижов гинеколог рак матки

Якщо хоча б один з факторів ризику присутній, поговоріть про це з гінекологом. Пацієнти з деякими факторами ризику можуть хворіти на цей вид раку частіше за інших.

Однак наявність хоча б однієї впливової умови не говорить про те, що ви точно захворієте на рак тіла матки, але має бути прийнята до уваги. Також у всіх пацієнток, хто вже захворів на цю недугу, не завжди зустрічаються перераховані фактори ризику.

Тому регулярний гінекологічний огляд повинен стати для будь-якої жінки обов’язковою процедурою, яка дозволить виявити будь-які відхилення вчасно.

Які симптоми раку матки важливо не пропустити?

  • Болі в області тазу
  • Дискомфорт і болючість при статевому акті
  • Складне сечовипускання, яке також може супроводжуватися болем
  • Вагінальні кровотечі в період менопаузи або між менструаціями
  • Виділення з піхви, в т.ч. водянисті

Як визначити рак ендометрія за допомогою аналізів? Відомо, що ПАП-тест допомагає виявити передракові або атипові клітини в піхві і шийці матки. Однак рак матки з’являється всередині цього репродуктивного жіночого органу, а значить ПАП-тест тут не допоможе.

Необхідне гістологічне дослідження для взяття зразка тканини ендометрія, яке може призначити тільки фахівець (лікар-гінеколог).

Якщо залишатися уважною до свого здоров’я і регулярно відвідувати лікаря, це може зберегти життя і допомогти обійти рак матки стороною. Оскільки при оглядах і додатковій діагностиці можна визначити патологію на ранній стадії і своєчасно перейти до лікування.

Консультація нашого лікаря-гінеколога можлива після дзвінка на безкоштовний номер, вказаний на сайті https://tomoclinic.ua/

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки коштує лікування раку у TomoClinic? Лікування
10.01.2025

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?

TomoClinic у Кропивницькому — Це сучасний онкологічний центр повного циклу, де пацієнти отримують комплексну медичну допомогу: від діагностики до лікування. Наша клініка створена, щоб забезпечити якісне лікування онкологічних захворювань із максимальним комфортом для пацієнтів. Безкоштовне лікування у TomoClinic Ми пропонуємо безкоштовні методи лікування раку, що надаються завдяки НСЗУ: Хіміотерапія. Якщо в лікарні є в наявності […]

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?
Степан Крулько
Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання Лікування
9.01.2025

Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання

Хіміотерапія є одним із основних методів лікування онкологічних захворювань. Вона допомагає боротися з пухлинами, зупиняючи ріст і розмноження ракових клітин. У цій статті ми відповімо на найпоширеніші запитання, щоб розвіяти міфи й допомогти вам краще розуміти цей вид лікування. Що таке хіміотерапія? Хіміотерапія — це лікування за допомогою спеціальних лікарських засобів (цитостатиків), які впливають на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ) Лікування
14.12.2024

Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це сучасний і безпечний метод діагностики, який дозволяє отримати детальні зображення внутрішніх органів і тканин. Завдяки високій точності цей метод часто використовується для виявлення захворювань, які неможливо діагностувати іншими способами. Якщо вам призначили МРТ або ви розглядаєте можливість пройти таку процедуру, у вас можуть виникати запитання. У TomoClinic ми підготували відповіді […]

врач
Андрій Сподін
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху