Головна/Розмова лікаря та пацієнта: якою вона має бути в ідеалі?
11.04.2024

Розмова лікаря та пацієнта: якою вона має бути в ідеалі?

Про це розповів онкопсихолог TomoClinic Антон Покалюхін на масштабній події — Першому міжнародному онлайн-форумі «Психоонкологія: від профілактики до реабілітації».

Захід зібрав понад 750 учасників з 8 країн світу і об’єднав зацікавлених в темі психоонкологічної допомоги. Психологів, психотерапевтів, психіатрів, онкологів, хірургів, реабілітологів, наукових і соціальних працівників, студентів, активістів пацієнтських організацій і самих пацієнтів.

Насичена програма складалася з доповідей спікерів: провідних українських і міжнародних фахівців галузі онкології і псіхоонкологіі. Нова інформація дозволила торкнутися актуальних питань: як пацієнти переживають новину про свій діагноз, як їм допомогти пройти нелегкий процес і завершення лікування.

Психолог нашої клініки Антон Покалюхін став організатором форуму разом зі своїми колегами по Українській психоонкологічній асоціації. На одній із секцій він виступив з доповіддю «Розвиток комунікативних навичок лікарів-онкологів: загальні підходи та особистий досвід».

Чому про діалог лікаря і пацієнта важливо говорити?

На жаль, медики не отримують цих знань і навичок при навчанні. Але ж на консультації лікар не тільки виступає як експерт в медичних питаннях, але також вибудовує відносини з пацієнтом, роз’яснює складну інформацію, коректно повідомляє новини (навіть якщо вони погані) і надає емоційну підтримку.

Антон: «На форумі я поділився власним досвідом, розповів, як проходить комунікація лікаря і пацієнта в онкологічному центрі TomoClinic. Співробітники нашої клініки проходять спеціальну підготовку, де тренують навички спілкування. Заняття проводяться за участю підготовленого мною актора, він грає «складного» пацієнта. Так у лікарів є можливість відпрацювати техніки ефективної комунікації не один на одному, а на незалежній людині. Щоб справжні пацієнти могли розраховувати на розуміння і підтримку від нашої команди фахівців».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Чи підвищують грудні імплантати ризик виникнення раку молочної залози? Лікування
27.09.2024

Чи підвищують грудні імплантати ризик виникнення раку молочної залози?

Грудні імплантати давно стали популярним варіантом як для відновлення після мастектомії, так і для естетичних операцій. Разом із цим виникає запитання: чи впливають вони на ризик розвитку раку молочної залози? Це природно викликає хвилювання, тому важливо розуміти, що говорять наукові дані. Грудні імплантати не підвищують ризик виникнення раку молочних залоз. Жінки з імплантатами мають приблизно […]

караськов
Дмитро Караськов
In situ – Що Це Означає? Лікування
23.09.2024

In situ – Що Це Означає?

Термін “in situ” може здаватися складним для багатьох пацієнтів, які зустрічають його у своїх медичних висновках. Однак, це поняття має велике значення, оскільки вказує на початковий етап розвитку патології. Давайте розглянемо, що саме стоїть за цим терміном і чому він важливий для вашого здоров’я. Що Таке “In Situ”? “Іn situ” означає “на місці” і використовується […]

In situ – Що Це Означає?
Степан Крулько
Як зменшити ризики виникнення раку простати? Лікування
17.09.2024

Як зменшити ризики виникнення раку простати?

Рак простати — це поширене захворювання серед чоловіків, яке часто розвивається без помітних симптомів на ранніх стадіях. Проте своєчасна діагностика та профілактика можуть значно знизити ризик його виникнення та підвищити шанси на успішне лікування. Як лікар, я рекомендую звертати увагу на основні профілактичні заходи. Регулярна фізична активність відіграє ключову роль у підтриманні здоров’я. Навіть помірні […]

Як зменшити ризики виникнення раку простати?
Степан Крулько
Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я Лікування
13.09.2024

Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я

Чоловіче здоров’я потребує комплексного підходу для його підтримки та збереження. Профілактика відіграє важливу роль у попередженні захворювань, і регулярні медичні огляди є ключовим кроком для раннього виявлення проблем. Після 40 років рекомендується звертати увагу на здоров’я простати, рівень тестостерону та серцево-судинну систему. Своєчасні обстеження, такі як аналіз крові та перевірка артеріального тиску, допоможуть уникнути багатьох […]

Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я
Степан Крулько
Доверху