Головна/Розмова лікаря та пацієнта: якою вона має бути в ідеалі?
11.04.2024

Розмова лікаря та пацієнта: якою вона має бути в ідеалі?

Про це розповів онкопсихолог TomoClinic Антон Покалюхін на масштабній події — Першому міжнародному онлайн-форумі «Психоонкологія: від профілактики до реабілітації».

Захід зібрав понад 750 учасників з 8 країн світу і об’єднав зацікавлених в темі психоонкологічної допомоги. Психологів, психотерапевтів, психіатрів, онкологів, хірургів, реабілітологів, наукових і соціальних працівників, студентів, активістів пацієнтських організацій і самих пацієнтів.

Насичена програма складалася з доповідей спікерів: провідних українських і міжнародних фахівців галузі онкології і псіхоонкологіі. Нова інформація дозволила торкнутися актуальних питань: як пацієнти переживають новину про свій діагноз, як їм допомогти пройти нелегкий процес і завершення лікування.

Психолог нашої клініки Антон Покалюхін став організатором форуму разом зі своїми колегами по Українській психоонкологічній асоціації. На одній із секцій він виступив з доповіддю «Розвиток комунікативних навичок лікарів-онкологів: загальні підходи та особистий досвід».

Чому про діалог лікаря і пацієнта важливо говорити?

На жаль, медики не отримують цих знань і навичок при навчанні. Але ж на консультації лікар не тільки виступає як експерт в медичних питаннях, але також вибудовує відносини з пацієнтом, роз’яснює складну інформацію, коректно повідомляє новини (навіть якщо вони погані) і надає емоційну підтримку.

Антон: «На форумі я поділився власним досвідом, розповів, як проходить комунікація лікаря і пацієнта в онкологічному центрі TomoClinic. Співробітники нашої клініки проходять спеціальну підготовку, де тренують навички спілкування. Заняття проводяться за участю підготовленого мною актора, він грає «складного» пацієнта. Так у лікарів є можливість відпрацювати техніки ефективної комунікації не один на одному, а на незалежній людині. Щоб справжні пацієнти могли розраховувати на розуміння і підтримку від нашої команди фахівців».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху