Головна/Роль інфузійних портів в ході терапії онкопацієнтів
11.04.2024

Роль інфузійних портів в ході терапії онкопацієнтів

При діагностиці та лікуванні раку пацієнтам часто потрібне введення різних препаратів. Для чого необхідний венозний порт і що від нього залежить? Це технологія, яка безпосередньо впливає на ефективність лікування раку і у всіх клініках встановлюється до старту хіміотерапії. Інноваційний медичний пристрій — це must-have сучасного онкопацієнта. У всьому світі його застосовують для регулярного забору крові, багаторазових інфузій, введення препаратів, включаючи хіміотерапевтичні. Порт-система складається з катетера і резервуара, встановлюється підшкірно і забезпечує прямий та зручний доступ до венозної системи пацієнта в будь-який момент.

Які показання для установки таких венозних портів?

1. Пацієнту потрібні часті та тривалі курси лікування.
2. Раз за разом необхідне введення контрастної речовини, анестезії, підтримуючої терапії.
3. Хіміотерапія або інші препарати вводяться часто або протягом тривалого часу.
4. У онкохворого ускладнений доступ вен, їх важко знайти.
5. Потрібний частий забір крові, який би хотілося проводити без болю й швидко.
6. Пацієнту необхідно вводити компоненти крові або парентеральне харчування.

Як встановлюють венозні порти в TomoClinic?

 width=Процедура проводиться в нашій новій спеціально обладнаній операційній з апаратом УЗД експертного класу, електрокардіографом і оптичним приладом — ангіографом Toshiba Infinix-i Dual Plane. Всі ці пристрої комплексно допомагають професіоналу знайти потрібну судину, якісно встановити порт в необхідному положенні, чітко зафіксувати його на певній глибині.

Такий апаратний контроль в тандемі з професіоналізмом хірурга допомагає:

— простежити за якістю імплантації порту і виключити можливі ускладнення
— надати пацієнтові графічне підтвердження правильної його установки
— гарантувати довічну його експлуатацію при належному використанні і догляді
— видати пацієнту паспорт про встановлений порт, де будуть вказані дані щодо виробника, розміру пристрою, дати його установки і ім’я хірурга, а також ID венозного порту; з цим паспортом онкопацієнт зможе продовжити лікування в будь-якій клініці світу, не потребуючи перевстановлення порту

Хто цим займається?

Порти встановлює ціла команда професіоналів нашої клініки, яка складається з онкохірурга, інтервенційного радіолога, лікаря УЗД. У квітні 2019 року фахівці TomoClinic Степан Крулько і Олег Горошенко пройшли черговий курс навчання з встановлення інфузійних порт-систем в клінічній лікарні «Феофанія» (Київ) та отримали сертифікати на проведення подібних маніпуляцій в нашій клініці.

Які інфузійні порти ми встановлюємо своїм пацієнтам?

Це високоякісні системи з атравматичною конструкцією від німецького виробника B.Brown. Їх основні переваги:

  • Силіконова мембрана і катетер дозволяють робити кожну пункцію безпечною
  • Плоска основа системи дає можливість стабільно і надійно закріпити порт в потрібному положенні
  • Округла форма порту дозволяє при необхідності провести фізичну діагностику за допомогою пальпації
  • Присутній захист від перегинання завдяки рентгеноконтрастності з’єднувального кільця

Наші принципи в установці інфузійних порт-систем:

1. Технологія — в пріоритеті. XXI століття — це час, коли треба зробити крок назустріч новим світовим методикам імплантації портів під контролем високоточної апаратури замість встановлення портів «наосліп».

2. Ми — за тривалий період застосування портів для комфорту як пацієнта, так і медперсоналу (наші системи можна використовувати протягом 1-2 років при лікуванні або довічно).

3. У TomoClinic для онкопацієнтів часто проводять комплексне лікування раку при поєднанні хіміотерапевтичних препаратів з іншими. З встановленим портом з’являється можливість зручно вводити як фізрозчин і контраст, знеболювання і підтримуючі ліки, так і дорогі препарати (наприклад, імунну терапію).

4. З порт-системою під шкірою пацієнта немає необхідності кожного разу чинити біль, шукати і проколювати вени, ставити катетери і приносити психологічний дискомфорт.

5. Ми встановлюємо зовні непомітний пристрій. З ним пацієнт значно менше ризикує занести інфекцію в кров і отримати ускладнення при пошкодженні судин в ході проведення хіміотерапії.

Якщо ви плануєте проводити тривалий курс хіміотерапії, рекомендуємо установку спеціального інфузійного порту. У разі виникнення питань звертайтеся на нашу безкоштовну лінію, зазначену на сайті клініки tomoclinic.ua

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки коштує лікування раку у TomoClinic? Лікування
10.01.2025

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?

TomoClinic у Кропивницькому — Це сучасний онкологічний центр повного циклу, де пацієнти отримують комплексну медичну допомогу: від діагностики до лікування. Наша клініка створена, щоб забезпечити якісне лікування онкологічних захворювань із максимальним комфортом для пацієнтів. Безкоштовне лікування у TomoClinic Ми пропонуємо безкоштовні методи лікування раку, що надаються завдяки НСЗУ: Хіміотерапія. Якщо в лікарні є в наявності […]

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?
Степан Крулько
Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання Лікування
9.01.2025

Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання

Хіміотерапія є одним із основних методів лікування онкологічних захворювань. Вона допомагає боротися з пухлинами, зупиняючи ріст і розмноження ракових клітин. У цій статті ми відповімо на найпоширеніші запитання, щоб розвіяти міфи й допомогти вам краще розуміти цей вид лікування. Що таке хіміотерапія? Хіміотерапія — це лікування за допомогою спеціальних лікарських засобів (цитостатиків), які впливають на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ) Лікування
14.12.2024

Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це сучасний і безпечний метод діагностики, який дозволяє отримати детальні зображення внутрішніх органів і тканин. Завдяки високій точності цей метод часто використовується для виявлення захворювань, які неможливо діагностувати іншими способами. Якщо вам призначили МРТ або ви розглядаєте можливість пройти таку процедуру, у вас можуть виникати запитання. У TomoClinic ми підготували відповіді […]

врач
Андрій Сподін
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху