Головна/Роль інфузійних портів в ході терапії онкопацієнтів
11.04.2024

Роль інфузійних портів в ході терапії онкопацієнтів

При діагностиці та лікуванні раку пацієнтам часто потрібне введення різних препаратів. Для чого необхідний венозний порт і що від нього залежить? Це технологія, яка безпосередньо впливає на ефективність лікування раку і у всіх клініках встановлюється до старту хіміотерапії. Інноваційний медичний пристрій — це must-have сучасного онкопацієнта. У всьому світі його застосовують для регулярного забору крові, багаторазових інфузій, введення препаратів, включаючи хіміотерапевтичні. Порт-система складається з катетера і резервуара, встановлюється підшкірно і забезпечує прямий та зручний доступ до венозної системи пацієнта в будь-який момент.

Які показання для установки таких венозних портів?

1. Пацієнту потрібні часті та тривалі курси лікування.
2. Раз за разом необхідне введення контрастної речовини, анестезії, підтримуючої терапії.
3. Хіміотерапія або інші препарати вводяться часто або протягом тривалого часу.
4. У онкохворого ускладнений доступ вен, їх важко знайти.
5. Потрібний частий забір крові, який би хотілося проводити без болю й швидко.
6. Пацієнту необхідно вводити компоненти крові або парентеральне харчування.

Як встановлюють венозні порти в TomoClinic?

 width=Процедура проводиться в нашій новій спеціально обладнаній операційній з апаратом УЗД експертного класу, електрокардіографом і оптичним приладом — ангіографом Toshiba Infinix-i Dual Plane. Всі ці пристрої комплексно допомагають професіоналу знайти потрібну судину, якісно встановити порт в необхідному положенні, чітко зафіксувати його на певній глибині.

Такий апаратний контроль в тандемі з професіоналізмом хірурга допомагає:

— простежити за якістю імплантації порту і виключити можливі ускладнення
— надати пацієнтові графічне підтвердження правильної його установки
— гарантувати довічну його експлуатацію при належному використанні і догляді
— видати пацієнту паспорт про встановлений порт, де будуть вказані дані щодо виробника, розміру пристрою, дати його установки і ім’я хірурга, а також ID венозного порту; з цим паспортом онкопацієнт зможе продовжити лікування в будь-якій клініці світу, не потребуючи перевстановлення порту

Хто цим займається?

Порти встановлює ціла команда професіоналів нашої клініки, яка складається з онкохірурга, інтервенційного радіолога, лікаря УЗД. У квітні 2019 року фахівці TomoClinic Степан Крулько і Олег Горошенко пройшли черговий курс навчання з встановлення інфузійних порт-систем в клінічній лікарні «Феофанія» (Київ) та отримали сертифікати на проведення подібних маніпуляцій в нашій клініці.

Які інфузійні порти ми встановлюємо своїм пацієнтам?

Це високоякісні системи з атравматичною конструкцією від німецького виробника B.Brown. Їх основні переваги:

  • Силіконова мембрана і катетер дозволяють робити кожну пункцію безпечною
  • Плоска основа системи дає можливість стабільно і надійно закріпити порт в потрібному положенні
  • Округла форма порту дозволяє при необхідності провести фізичну діагностику за допомогою пальпації
  • Присутній захист від перегинання завдяки рентгеноконтрастності з’єднувального кільця

Наші принципи в установці інфузійних порт-систем:

1. Технологія — в пріоритеті. XXI століття — це час, коли треба зробити крок назустріч новим світовим методикам імплантації портів під контролем високоточної апаратури замість встановлення портів «наосліп».

2. Ми — за тривалий період застосування портів для комфорту як пацієнта, так і медперсоналу (наші системи можна використовувати протягом 1-2 років при лікуванні або довічно).

3. У TomoClinic для онкопацієнтів часто проводять комплексне лікування раку при поєднанні хіміотерапевтичних препаратів з іншими. З встановленим портом з’являється можливість зручно вводити як фізрозчин і контраст, знеболювання і підтримуючі ліки, так і дорогі препарати (наприклад, імунну терапію).

4. З порт-системою під шкірою пацієнта немає необхідності кожного разу чинити біль, шукати і проколювати вени, ставити катетери і приносити психологічний дискомфорт.

5. Ми встановлюємо зовні непомітний пристрій. З ним пацієнт значно менше ризикує занести інфекцію в кров і отримати ускладнення при пошкодженні судин в ході проведення хіміотерапії.

Якщо ви плануєте проводити тривалий курс хіміотерапії, рекомендуємо установку спеціального інфузійного порту. У разі виникнення питань звертайтеся на нашу безкоштовну лінію, зазначену на сайті клініки tomoclinic.ua

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху