Головна/Степан Крулько: «Важливо отримати протипухлинну імунну відповідь організму»
11.04.2024

Степан Крулько: «Важливо отримати протипухлинну імунну відповідь організму»

Головний лікар нашого центру TomoClinic Степан Крулько — клінічний онколог, хірург, отоларинголог. Як головний лікар доктор Крулько відповідає за всі медичні процеси у клініці; веде консиліуми, в яких беруть участь фахівці різних профілів; його підпис на висновку для пацієнта — вирішальний. Як досвідчений онкохірург-отоларинголог проводить дуже складні, часто унікальні, операції при пухлинах органів голови-шиї. І в такому режимі Степан Крулько живе щодня.

Наша розмова — про метод лікування, який допомагає підняти на боротьбу із злоякісною пухлиною сили, що з самого народження закладені в організмі людини.

– У комплексному лікуванні раку поряд із хірургією та променевою терапією широко застосовують різноманітні лікарські препарати. Як вони діють?

– Головна перевага будь-якого медикаментозного лікування в онкології — системний підхід. Це означає, що терапія може впливати на всі ракові клітини в організмі, незалежно від того, де розташована пухлина.

Характер впливу може бути різним. Традиційно під лікарськими методами боротьби з раком розуміють насамперед хіміотерапію, яка руйнівно діє на пухлинні клітини. Тобто «хімія» підходить до проблеми злоякісних новоутворень із того ж боку, що й хірургія з радіотерапією: є пухлина — її треба знищити. Однак ці методи — не єдиний можливий варіант рішення.

Ми також застосовуємо імунотерапію, яка працює по-іншому, підходить із протилежного боку — не нападу безпосередньо на «ворога», а мобілізацію своїх «союзників». Це зовсім новий напрямок, який заявив про себе лише останні 16-17 років. І за такий короткий термін вдалося досягти значних успіхів.

– Із ворогом зрозуміло. А хто виступає у ролі союзника?

– Власна імунна система людини. Справа в тому, що онкологічні захворювання пов’язані із порушенням її роботи. Простими словами, наша імунна система здійснює нагляд за онкогенними вірусами або аномальними клітинами. Саме вона насамперед має захищати свого носія від різноманітних захворювань. А проблема в тому, що їй не так просто розпізнати онкологічні клітини як небажані та шкідливі. Але їй можна допомогти. Імунологічні препарати якраз і покликані посилити її природну здатність боротися з пухлиною.

Адже механізм такої боротьби спочатку закладений в організмі, а ідея полягає в саме в тому, щоб підняти цю імунну систему на «війну». Спеціальні потужні препарати допомагають їй відстежувати всі речовини, що присутні в організмі в нормі, і тоді імунна система реагує на появу «непроханих гостей», б’є на сполох і атакує їх.

– Тобто, на відміну від класичних методів лікування, імунотерапія спрямована на відновлення здатності імунної системи організму боротися із захворюванням?

– Так. Мета імунотерапії — допомога імунній системі у подоланні перешкод для розпізнавання ракових клітин і, як наслідок, пригнічення росту пухлини. Саме в такому напрямку цей метод розвивається останніми роками: важливо подавити злоякісний процес та отримати протипухлинну імунну відповідь організму.

– Що чекає на нас у майбутньому? Чи можлива повна перемога над раком? Чи здійсниться коли-небудь мрія людства про універсальні ліки?

– Говорити про перемогу над раком поки що зарано. Онкологічні захворювання, як вчені розуміють їх сьогодні, навряд чи можуть назавжди залишитися в минулому, подібно до віспи чи чуми. Це суперечить самій їхній природі: злоякісні клітини мутують і пристосовуються, а значить, отримання якоїсь фінальної версії універсальних ліків навряд чи можливе. Що цілком реально, це перехід раку в категорію хвороб, з якими можна жити довго і цілком повноцінно, вчасно коригуючи терапію. Адже хворі на діабет також потребують постійного контролю та прийому лікарських препаратів. Їхня хвороба невиліковна, але при правильному підході не заважає жити і будувати плани на майбутнє. На такий результат для пацієнтів сьогодні сподіваються провідні світові фахівці-онкологи.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Як зменшити ризики виникнення раку простати? Лікування
17.09.2024

Як зменшити ризики виникнення раку простати?

Рак простати — це поширене захворювання серед чоловіків, яке часто розвивається без помітних симптомів на ранніх стадіях. Проте своєчасна діагностика та профілактика можуть значно знизити ризик його виникнення та підвищити шанси на успішне лікування. Як лікар, я рекомендую звертати увагу на основні профілактичні заходи. Регулярна фізична активність відіграє ключову роль у підтриманні здоров’я. Навіть помірні […]

Як зменшити ризики виникнення раку простати?
Степан Крулько
Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я Лікування
13.09.2024

Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я

Чоловіче здоров’я потребує комплексного підходу для його підтримки та збереження. Профілактика відіграє важливу роль у попередженні захворювань, і регулярні медичні огляди є ключовим кроком для раннього виявлення проблем. Після 40 років рекомендується звертати увагу на здоров’я простати, рівень тестостерону та серцево-судинну систему. Своєчасні обстеження, такі як аналіз крові та перевірка артеріального тиску, допоможуть уникнути багатьох […]

Як зберегти та підтримувати чоловіче здоров’я
Степан Крулько
Органозберігаючі операції при захворюванні молочної залози Лікування
31.08.2024

Органозберігаючі операції при захворюванні молочної залози

Органозберігаючі операції (ОЗО) є важливим кроком у лікуванні захворювань молочної залози, зокрема раку. Ці операції дозволяють видалити пухлину з мінімальним впливом на здорові тканини грудей, зберігаючи її форму і функцію. ОЗО мають велике значення для пацієнтів, які прагнуть зберегти естетичний вигляд молочної залози і покращити якість життя після операції. Органозберігаюча операція — це хірургічне втручання, […]

караськов
Дмитро Караськов
Лікування раку молочної залози Лікування
29.08.2024

Лікування раку молочної залози

Лікування раку молочної залози в TomoClinic базується на сучасних методах і персоналізованому підході до кожної пацієнтки. Вибір терапії залежить від стадії захворювання, типу пухлини та індивідуальних особливостей організму. Основні методи лікування включають хірургію, хіміотерапію, променеву терапію та таргетну терапію. Хірургічне втручання в TomoClinic може бути як органозберігаючим, так і радикальним. Органозберігаючі операції, такі як лампектомія, […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху