Головна/Степан Крулько: «Важливо отримати протипухлинну імунну відповідь організму»
11.04.2024

Степан Крулько: «Важливо отримати протипухлинну імунну відповідь організму»

Головний лікар нашого центру TomoClinic Степан Крулько — клінічний онколог, хірург, отоларинголог. Як головний лікар доктор Крулько відповідає за всі медичні процеси у клініці; веде консиліуми, в яких беруть участь фахівці різних профілів; його підпис на висновку для пацієнта — вирішальний. Як досвідчений онкохірург-отоларинголог проводить дуже складні, часто унікальні, операції при пухлинах органів голови-шиї. І в такому режимі Степан Крулько живе щодня.

Наша розмова — про метод лікування, який допомагає підняти на боротьбу із злоякісною пухлиною сили, що з самого народження закладені в організмі людини.

– У комплексному лікуванні раку поряд із хірургією та променевою терапією широко застосовують різноманітні лікарські препарати. Як вони діють?

– Головна перевага будь-якого медикаментозного лікування в онкології — системний підхід. Це означає, що терапія може впливати на всі ракові клітини в організмі, незалежно від того, де розташована пухлина.

Характер впливу може бути різним. Традиційно під лікарськими методами боротьби з раком розуміють насамперед хіміотерапію, яка руйнівно діє на пухлинні клітини. Тобто «хімія» підходить до проблеми злоякісних новоутворень із того ж боку, що й хірургія з радіотерапією: є пухлина — її треба знищити. Однак ці методи — не єдиний можливий варіант рішення.

Ми також застосовуємо імунотерапію, яка працює по-іншому, підходить із протилежного боку — не нападу безпосередньо на «ворога», а мобілізацію своїх «союзників». Це зовсім новий напрямок, який заявив про себе лише останні 16-17 років. І за такий короткий термін вдалося досягти значних успіхів.

– Із ворогом зрозуміло. А хто виступає у ролі союзника?

– Власна імунна система людини. Справа в тому, що онкологічні захворювання пов’язані із порушенням її роботи. Простими словами, наша імунна система здійснює нагляд за онкогенними вірусами або аномальними клітинами. Саме вона насамперед має захищати свого носія від різноманітних захворювань. А проблема в тому, що їй не так просто розпізнати онкологічні клітини як небажані та шкідливі. Але їй можна допомогти. Імунологічні препарати якраз і покликані посилити її природну здатність боротися з пухлиною.

Адже механізм такої боротьби спочатку закладений в організмі, а ідея полягає в саме в тому, щоб підняти цю імунну систему на «війну». Спеціальні потужні препарати допомагають їй відстежувати всі речовини, що присутні в організмі в нормі, і тоді імунна система реагує на появу «непроханих гостей», б’є на сполох і атакує їх.

– Тобто, на відміну від класичних методів лікування, імунотерапія спрямована на відновлення здатності імунної системи організму боротися із захворюванням?

– Так. Мета імунотерапії — допомога імунній системі у подоланні перешкод для розпізнавання ракових клітин і, як наслідок, пригнічення росту пухлини. Саме в такому напрямку цей метод розвивається останніми роками: важливо подавити злоякісний процес та отримати протипухлинну імунну відповідь організму.

– Що чекає на нас у майбутньому? Чи можлива повна перемога над раком? Чи здійсниться коли-небудь мрія людства про універсальні ліки?

– Говорити про перемогу над раком поки що зарано. Онкологічні захворювання, як вчені розуміють їх сьогодні, навряд чи можуть назавжди залишитися в минулому, подібно до віспи чи чуми. Це суперечить самій їхній природі: злоякісні клітини мутують і пристосовуються, а значить, отримання якоїсь фінальної версії універсальних ліків навряд чи можливе. Що цілком реально, це перехід раку в категорію хвороб, з якими можна жити довго і цілком повноцінно, вчасно коригуючи терапію. Адже хворі на діабет також потребують постійного контролю та прийому лікарських препаратів. Їхня хвороба невиліковна, але при правильному підході не заважає жити і будувати плани на майбутнє. На такий результат для пацієнтів сьогодні сподіваються провідні світові фахівці-онкологи.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху