Головна/Томотерапія – новий крок в променевій терапії раку молочної залози
11.04.2024

Томотерапія – новий крок в променевій терапії раку молочної залози

За матеріалами статті з «Евразийского онкологического журнала», 2016, том 4, No 3

Автори: Одарченко С.П., Серьогіна Н.М., Рижкова Ю.В., Гуменюк Є.В., Гуменюк Н.Б. 

«Український Центр Томотерапії», Кіровоград, Україна  

У статті описаний сучасний метод променевої терапії в лікуванні раку молочної залози. Це найбільш малотравматичний ефективний метод лікування онкологічних захворювань, який успішно справляється з пухлинами будь-яких видів різної локалізації.

У період 2015-2016 рр. в Центрі проліковано 245 пацієнтів, з них на Elekta Synergy – 48 осіб і на системі TomoTherapy – 197 осіб. 30 пацієнтів (12,2%) – пацієнти з раком молочної залози, з яких 8 (26,6%) проліковані на Elekta Synergy і 22 (73,3%) – на системі TomoTherapy. Розподіл за стадіями процесу істотно не відрізнявся.

Було проаналізовано 30 планів, які використовувалися для лікування пацієнтів з локалізацією молочної залози.

Аналіз показав, що променева терапія, яка проводиться на системі TomoTherapy, має переваги за рахунок мінімальної травмуючої дії на навколишні тканини і органи, що мінімізує постпроменеві реакції і суттєво впливає на зменшення ускладнень.

tomo-therapy-banner3.jpg

Променева терапія знаходиться в постійному розвитку і є основним найбільш ефективним методом консервативного лікування цілого ряду онкологічних захворювань. Сьогодні променева терапія – наукова дисципліна, яка ґрунтується на фундаментальному фізико-технічному забезпеченні, радіобіологічному обгрунтуванні і досягненнях експериментальної і клінічної онкології, для реалізації яких використовуються лінійні прискорювачі електронів. Вони стали основними апаратами, які використовуються в усіх країнах світу для лікування онкологічних пацієнтів і які сьогодні практично витіснили гамма-терапевтичні апарати з джерелами кобальту-60.

Необхідність використання променевої терапії в лікуванні раку молочної залози, яка знижує частоту місцевих рецидивів і підвищує загальну виживаність, не викликає сумнівів і підтверджена в більшості клінічних дослідженнях. Променеве лікування проводиться як після органозберігаючих операцій, так і після радикальних мастектомій.

Основна мета променевої терапії сьогодні – досягнення рівномірного розподілу дози по опромінюваному об’єкту (IMRT), що є «золотим стандартом» променевої терапії.

Впровадження в медичну практику високотехнологічної апаратури для променевої терапії підвищує вимоги до радіаційного захисту пацієнта і до її якості. Перша вимога реалізується за рахунок максимально можливого зниження дози в нормальних тканинах і органах, які оточують мішень. Друге – за рахунок можливості реалізувати на лінійних прискорювачах високотехнологічні методи променевої терапії, такі як 3D, IMRT, IGRT, VMAT, 4D, SRT / SRS, SBRT.

Томотерапія (TomoTherapy) – це інноваційний, унікальний метод променевої терапії, оптимально поєднує в собі переваги радіотерапії з можливістю модулювання інтенсивності (IMRT) і радіотерапії, корректируемой по зображеннях (IGRT).

Система томотерапії – це принципово новий засіб доставки променевої терапії, з появою якого в світі почалася нова ера в лікуванні складних онкологічних захворювань. Понад 400 онкологічних клінік світу на всіх континентах оснащені обладнанням фірми Accuray – системою TomoTherapy®. Уже сьогодні сучасне і високотехнологічне лікування доступне і в центральній Україні, а саме в Кіровограді в «Українському Центрі Томотерапії».

 

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху