Головна/Впевненість в діагнозі визначає успішність лікування і емоційний стан
11.04.2024

Впевненість в діагнозі визначає успішність лікування і емоційний стан

Коли людина звертається до лікаря, головною є необхідність постановки діагнозу, вирішення найважчої і складної задачі в області клінічної медицини, так як і лікування, і прогноз, і профілактичні заходи визначаються діагнозом. Висловлене твердження одним з найвідоміших лікарів 18 століття Германом Бургава про те, що «хто добре діагностує – добре лікує» (qui bene diagnostic bene curat) стало афоризмом і актуально і в наші дні.

Яким же вимогам повинен відповідати діагноз? Щоб діагноз був правильним лише в загальних рисах, він повинен бути чітко і конкретно сформульований, бути раннім і точним, повинен відображати динаміку розвитку основного захворювання і його ускладнень, характер і етиологію хвороби, локалізацію патологічного процесу, стадію, фазу або форму захворювання.

Після встановлення діагнозу, пацієнт з нетерпінням чекає полегшення болю або інших тривожних симптомів з якими він звернувся за допомогою. Що робити якщо полегшення не настає?

В першу чергу, звертаючись до лікаря потрібно розуміти, що для встановлення точного діагнозу, і в результаті ефективного лікування, лікар не може точно визначити наявність тієї чи іншої хвороби просто після розмови з пацієнтом або огляду. Особливо коли це стосується серйозних захворювань. Але, на жаль, бувають випадки коли лікарі керуються загальними знаннями, досвідом, встановлюють діагноз без додаткових уточнюючих досліджень і методів діагностики або зовсім без них. А це може дуже сильно позначатися на ефективності і результативності лікування, відбираючи у пацієнта дорогоцінний час і в деяких випадках впливаючи на результат хвороби. Організм кожної людини унікальний, і вимагає індивідуального підходу, ніякої досвід фахівця не позбавляє від необхідності проведення діагностичних досліджень.

Як приклад важливості правильного підходу до діагностування: при виявленні онкологічного захворювання з метастатичним ураженням лімфовузлів, обов’язково повинна проводитися біопсія всіх новоутворень, з кількох точок і тільки під контролем УЗД. Метастазування раку не гарантує, що скрізь буде один вид раку. Відповідно підхід до лікування має бути різний, а на це мало хто зважає.

Крім ефективності лікування, своєчасне встановлення точного діагнозу відіграє важливу роль в емоційному стані пацієнта і часто визначає його подальший настрій на лікування.

диагноз

«Не секрет, що ступінь довіри до офіційної (а не народної) медицини в сучасній Україні буває досить низьким, – розповідає психолог «Українського Центру Томотерапії» Антон Покалюхін. Багато пацієнтів вважають за краще не звертатися до лікарів, оскільки побоюються, що рівень наданої допомоги буде низьким. А оскільки будь-яке лікування починається з діагностики, то думати про емоційний стан пацієнта потрібно вже на цьому етапі. Адже кожен невірно встановлений діагноз або затримки в цьому процесі підвищують рівень стресу і ймовірність відмови від подальших медичних процедур. Відсутність конкретних відповідей може сприяти підвищенню рівня тривожності, що буде проявлятися в порушеннях сну і апетиту, тривожних думках, панічному настрої, погіршенні фізичного самопочуття ».

Особливо актуально це для сфери онкології, де встановлення діагнозу саме по собі є травмуючою подією і дуже часто пацієнтам важко прийняти правильне рішення про подальше лікування. Точна діагностика, проведена в комфортних умовах, і коректне повідомлення діагнозу допоможуть мінімізувати стрес, дадуть можливість відчути твердий грунт під ногами і з оптимізмом дивитися в майбутнє.

За кордоном досить поширеною є послуга референсу – другої думки незалежного фахівця. При найменших сумнівах або розбіжності думок фахівців це дає можливість і лікарю і пацієнту переконатися в правильності діагнозу, і відповідно не сумніватися в стратегії подальшого лікування.

Не бійтеся задавати фахівцеві всі запитання, лікар повинен переконати вас чому саме такі лікувальні заходи потрібні у вашому випадку. Лікування дасть максимальну ефективність, тільки якщо воно буде справді обґрунтованим, правильним і сам пацієнт буде на 100% впевнений, що це для нього найкращий варіант.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху