Від чого залежить лікування раку під час хіміотерапії?
В онкологічному центрі TomoClinic діють три неухильних правила:
- Всі клінічні випадки розглядаються на міждисциплінарному консиліумі.
- Тактика лікування раку — тільки на основі міжнародних протоколів NCCN.
- Враховуємо загальний стан онкологічного хворого за спеціальною шкалою ECOG (Eastern Cooperative Oncology Group — Східна кооперативна онкологічна група).
До рішення про схему лікування підходять індивідуально і комплексно, враховуючи думку кожного фахівця консиліуму. Пацієнта лікує не один доктор, а ціла команда. Тому і кожне важливе питання про лікування приймає команда фахівців для максимальної об’єктивності і щоб не допустити помилок.
«Точний діагноз — це відправна точка, — каже завідувачка хіміотерапевтичним відділенням TomoClinic Оксана Фрідман. — Знаючи його, ми завжди звертаємося до міжнародних протоколів лікування NCCN, створених на основі клінічних досліджень і медичних результатів мільйонів випадків лікування. Іноді хіміотерапія може стати першим етапом лікування, іноді заключним. Все це можна дізнатися з протоколів: як лікується даний діагноз в світі? Тому самодіяльності в лікуванні бути не може».
Але окрім протоколу на консиліумі також має вагу стан хворого, який оцінюється за шкалою ECOG. У важких онкологічних пацієнтів перед початком терапії раку спочатку необхідно скорегувати стан (наприклад, усунути задишку, скупчення рідини і т.д.). Після стабілізації цих явищ можна починати основне лікування і безпечно проводити хіміотерапію.
Завідувачка відділенням хіміотерапії TomoClinic Оксана Фрідман підсумувала: «Консиліум — це своєрідна «дорожня мапа», з якою пацієнт рухається маршрутом свого лікування. А рішення про терапію приймають як лікарі, так і компетентні консультанти, фахівці вузького профілю. Але якщо в ході лікування в стані пацієнта відбуваються якісь зміни, вони також виносяться на консиліум».