Головна/Від чого залежить лікування раку під час хіміотерапії?
11.04.2024

Від чого залежить лікування раку під час хіміотерапії?

В онкологічному центрі TomoClinic діють три неухильних правила:

  1. Всі клінічні випадки розглядаються на міждисциплінарному консиліумі.
  2. Тактика лікування раку — тільки на основі міжнародних протоколів NCCN.
  3. Враховуємо загальний стан онкологічного хворого за спеціальною шкалою ECOG (Eastern Cooperative Oncology Group — Східна кооперативна онкологічна група).

До рішення про схему лікування підходять індивідуально і комплексно, враховуючи думку кожного фахівця консиліуму. Пацієнта лікує не один доктор, а ціла команда. Тому і кожне важливе питання про лікування приймає команда фахівців для максимальної об’єктивності і щоб не допустити помилок.

«Точний діагноз — це відправна точка, — каже завідувачка хіміотерапевтичним відділенням TomoClinic Оксана Фрідман. — Знаючи його, ми завжди звертаємося до міжнародних протоколів лікування NCCN, створених на основі клінічних досліджень і медичних результатів мільйонів випадків лікування. Іноді хіміотерапія може стати першим етапом лікування, іноді заключним. Все це можна дізнатися з протоколів: як лікується даний діагноз в світі? Тому самодіяльності в лікуванні бути не може».

Але окрім протоколу на консиліумі також має вагу стан хворого, який оцінюється за шкалою ECOG. У важких онкологічних пацієнтів перед початком терапії раку спочатку необхідно скорегувати стан (наприклад, усунути задишку, скупчення рідини і т.д.). Після стабілізації цих явищ можна починати основне лікування і безпечно проводити хіміотерапію.

Завідувачка відділенням хіміотерапії TomoClinic Оксана Фрідман підсумувала: «Консиліум — це своєрідна «дорожня мапа», з якою пацієнт рухається маршрутом свого лікування. А рішення про терапію приймають як лікарі, так і компетентні консультанти, фахівці вузького профілю. Але якщо в ході лікування в стані пацієнта відбуваються якісь зміни, вони також виносяться на консиліум».

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху