Головна/Віктор Бень: «Не чекайте погіршення здоров’я — краще регулярно за ним стежте!»
11.04.2024

Віктор Бень: «Не чекайте погіршення здоров’я — краще регулярно за ним стежте!»

20 років в професії, перша кваліфікаційна категорія, вилікувані пацієнтки — все це, безсумнівно, викликає довіру. І онкогінеколог Віктор Бень вважає важливим цю довіру зберегти і виправдати. Сьогодні у нас відверте і чесне інтерв’ю з поважним в Кропивницькому і Україні фахівцем.

— Вікторе Вікторовичу, на що ви щодня витрачаєте свій золотий запас енергії? З чим найчастіше до вас звертаються?

— Мій основний профіль — онкогінекологія, тому я часто приймаю пацієнток з підозрами на онкопатологію або рак. Моє основне завдання — виявити проблемний момент, встановити точний діагноз, визначити стадію захворювання. І найголовніше: націлити пацієнта на лікування.

— Чи всі охоче йдуть на огляд, обстеження та лікування? Наскільки відповідальні жінки перед самою собою і своїм здоров’ям?

— Є різні категорії пацієнтів. Одним я відразу ж після діагностики призначаю лікування, але повторно зустрічаю їх, наприклад, тільки через три роки. «Скажіть, докторе, моя ситуація не погіршилася?» —запитують на прийомі. Спостерігатися — значить виконувати призначення лікаря, а не переконуватися через час, що гірше не стало. Не можна чекати, що «саме пройде» або лікувати рак народними засобами. Це крайня безвідповідальність. Мене таке ставлення неприємно дивує, тому що практично будь-яка хвороба виліковна, якщо виявлена ​​на ранній стадії. Хоча люди нашої ментальності звикли чекати, поки не заболить — тільки потім звертаються до лікаря, але це часто буває занадто пізно.

— Є й ті, хто взагалі не лікується?

— На жаль. Такі «відмовники» не розуміють всієї серйозності ситуації. При патологіях шийки матки скарг у пацієнтки часто немає, як і вираженого больового синдрому. Виділення то з’являються, то зникають. Здається, що все налагодилося, проблеми немає. І ось непомітно, безболісно і тихо щось незначне перетворюється на щось підступне.

— Які інфекції в гінекології сьогодні можуть радикально вплинути на жіноче здоров’я?

— Найнебезпечніша на сьогоднішній день — папіломавірусна інфекція, вона є практично у 90% населення. Погане харчування знижує імунітет — і ось вірусні інфекції включаються і переводять фонові патології в дисплазію. Знову ж таки, зовсім непомітно для пацієнта. У жінок відкривається кровотеча шийки матки, яку складно зупинити. Це відбувається вже тоді, коли пухлина негативно вплинула не тільки на органи, а й на судини. Саме в такі моменти пацієнтка вирішує відвідати гінеколога, але не завжди вже можна щось зробити. Тому я зі свого боку розповідаю про важливість вакцинації. В Європі та Америці цим займаються вже не один рік, вакцинують від папіломавірусної інфекції ще в шкільному віці. І показники за кордоном багато в чому завдяки цьому інші, більш низькі: як захворюваності, так і смертності від захворювань гінекологічного профілю.

— Що ще входить в сферу вашої компетенції?

— До мене також приходять не тільки з онкологічними захворюваннями в області гінекології: з фоновими доброякісними патологіями, запальними процесами, фіброміомами. Багато хто звертається з безпліддям. Допомогти важливо всім пацієнтам. Адже навіть безпліддя може призвести до раку шийки матки, яєчників, тіла матки. Тому починати завжди важливо з обстеження, усунення інфекцій, лікування, а потім вже планувати вагітність. І знаєте, з роками я помітив: хто хоче отримати позитивний результат — той його отримує.

— Наскільки масштабними є можливості TomoClinic? Що це дає пацієнтам?

— У клініці вже кілька років працюють вузькопрофільні фахівці, в тому числі і гінекологи. Діагностичні технології TomoClinic дають можливість підвищити виявлення захворювань. А сучасні методи лікування та лапароскопічні операції дають пацієнтам більш високі шанси на одужання. Зараз я приймаю своїх пацієнтів на базі сучасного центру TomoClinic, тому щиро радий приєднатися до цієї команди професіоналів і допомогти пацієнткам бути здоровими.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху