Головна/Віктор Бень: «Не чекайте погіршення здоров’я — краще регулярно за ним стежте!»
11.04.2024

Віктор Бень: «Не чекайте погіршення здоров’я — краще регулярно за ним стежте!»

20 років в професії, перша кваліфікаційна категорія, вилікувані пацієнтки — все це, безсумнівно, викликає довіру. І онкогінеколог Віктор Бень вважає важливим цю довіру зберегти і виправдати. Сьогодні у нас відверте і чесне інтерв’ю з поважним в Кропивницькому і Україні фахівцем.

— Вікторе Вікторовичу, на що ви щодня витрачаєте свій золотий запас енергії? З чим найчастіше до вас звертаються?

— Мій основний профіль — онкогінекологія, тому я часто приймаю пацієнток з підозрами на онкопатологію або рак. Моє основне завдання — виявити проблемний момент, встановити точний діагноз, визначити стадію захворювання. І найголовніше: націлити пацієнта на лікування.

— Чи всі охоче йдуть на огляд, обстеження та лікування? Наскільки відповідальні жінки перед самою собою і своїм здоров’ям?

— Є різні категорії пацієнтів. Одним я відразу ж після діагностики призначаю лікування, але повторно зустрічаю їх, наприклад, тільки через три роки. «Скажіть, докторе, моя ситуація не погіршилася?» —запитують на прийомі. Спостерігатися — значить виконувати призначення лікаря, а не переконуватися через час, що гірше не стало. Не можна чекати, що «саме пройде» або лікувати рак народними засобами. Це крайня безвідповідальність. Мене таке ставлення неприємно дивує, тому що практично будь-яка хвороба виліковна, якщо виявлена ​​на ранній стадії. Хоча люди нашої ментальності звикли чекати, поки не заболить — тільки потім звертаються до лікаря, але це часто буває занадто пізно.

— Є й ті, хто взагалі не лікується?

— На жаль. Такі «відмовники» не розуміють всієї серйозності ситуації. При патологіях шийки матки скарг у пацієнтки часто немає, як і вираженого больового синдрому. Виділення то з’являються, то зникають. Здається, що все налагодилося, проблеми немає. І ось непомітно, безболісно і тихо щось незначне перетворюється на щось підступне.

— Які інфекції в гінекології сьогодні можуть радикально вплинути на жіноче здоров’я?

— Найнебезпечніша на сьогоднішній день — папіломавірусна інфекція, вона є практично у 90% населення. Погане харчування знижує імунітет — і ось вірусні інфекції включаються і переводять фонові патології в дисплазію. Знову ж таки, зовсім непомітно для пацієнта. У жінок відкривається кровотеча шийки матки, яку складно зупинити. Це відбувається вже тоді, коли пухлина негативно вплинула не тільки на органи, а й на судини. Саме в такі моменти пацієнтка вирішує відвідати гінеколога, але не завжди вже можна щось зробити. Тому я зі свого боку розповідаю про важливість вакцинації. В Європі та Америці цим займаються вже не один рік, вакцинують від папіломавірусної інфекції ще в шкільному віці. І показники за кордоном багато в чому завдяки цьому інші, більш низькі: як захворюваності, так і смертності від захворювань гінекологічного профілю.

— Що ще входить в сферу вашої компетенції?

— До мене також приходять не тільки з онкологічними захворюваннями в області гінекології: з фоновими доброякісними патологіями, запальними процесами, фіброміомами. Багато хто звертається з безпліддям. Допомогти важливо всім пацієнтам. Адже навіть безпліддя може призвести до раку шийки матки, яєчників, тіла матки. Тому починати завжди важливо з обстеження, усунення інфекцій, лікування, а потім вже планувати вагітність. І знаєте, з роками я помітив: хто хоче отримати позитивний результат — той його отримує.

— Наскільки масштабними є можливості TomoClinic? Що це дає пацієнтам?

— У клініці вже кілька років працюють вузькопрофільні фахівці, в тому числі і гінекологи. Діагностичні технології TomoClinic дають можливість підвищити виявлення захворювань. А сучасні методи лікування та лапароскопічні операції дають пацієнтам більш високі шанси на одужання. Зараз я приймаю своїх пацієнтів на базі сучасного центру TomoClinic, тому щиро радий приєднатися до цієї команди професіоналів і допомогти пацієнткам бути здоровими.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху