Головна/Вперше в Україні! Прорив у лікуванні лімфобластного лейкозу: у нашому центрі успішно провели тотальне опромінення всього тіла
11.04.2024

Вперше в Україні! Прорив у лікуванні лімфобластного лейкозу: у нашому центрі успішно провели тотальне опромінення всього тіла

Це сталося вперше в Україні і буде завжди! Українцям із таким важким онкологічним захворюванням крові, як лімфобластний лейкоз, тепер доступні передові методи лікування так само, як і у всіх розвинених країнах світу.

26 листопада 2021 року — дійсно епохальний день в історії медицини нашої країни. Адже до цього дня пацієнти, які потребували тотального опромінення всього тіла, могли пройти лікування лише закордоном.

Сьогодні ситуація кардинально змінилася. Лікарі нашого онкологічного центру у співпраці з колегами з Київського центру трансплантації кісткового мозку (ТКМ) вперше в країні успішно провели надскладний процес тотального опромінення всього тіла з подальшим плануванням трансплантації кісткового мозку. Це світовий стандарт лікування для значної групи пацієнтів — повністю вбити уражений раком кістковий мозок, а потім після спеціальної підготовки провести трансплантацію.

Одна з критично важливих задач, яку вирішила досвідчена команда фахівців TomoClinic, — виконати тотальне опромінення тіла (TBI) і, водночас, захистити нирки, легені та очі пацієнта, тобто дати на них необхідну, але безпечну дозу, яка не викличе у майбутньому тяжких побічних явищ. І вони зробили це разом!

Завдяки ультрасучасному обладнанню, яке дає можливість використовувати передові методи променевої терапії, лікарі застосували технологію IGRT, тобто лікування під візуальним контролем. «Перед кожним сеансом опромінення ми перевіряли положення пацієнта на процедурному столі. Робимо ми це для того, щоб план лікування, створений спочатку, обов’язково відповідав положенню пацієнта безпосередньо на процедурі опромінення — з точністю до міліметра», — пояснила завідувачка відділення променевої терапії нашого центру Наталія Серьогіна.

По завершенні процедур опромінення пацієнта гелікоптером доставили з Кропивницького до Києва у бокс-відділення центру трансплантології (ТКМ), де він пройде хіміотерапію як підготовку до трансплантації кісткового мозку, а потім — сам процес трансплантації та відновлення після лікування.

«Запуск процедури тотального опромінення всього тіла (ТBI) — не лише величезний крок уперед у розвитку вітчизняної онкології та нові перспективи для людей з діагнозом лімфобластний лейкоз, а й економія бюджетних коштів, які раніше МОЗ України виділяло на лікування таких хворих закордоном. Для пацієнтів у нашій країні опромінення кісткового мозку і подальша трансплантація є безкоштовними (проводяться за рахунок Державної програми трансплантації), а заощаджені кошти можна буде спрямувати на лікування більшої кількості людей з онкологічними захворюваннями», — зазначив головний лікар TomoClinic клінічний онколог Степан Крулько.

Такий прорив у лікуванні пацієнтів з онкологічними захворюваннями крові став можливим завдяки унікальному для України обладнанню, яким оснащений наш центр, злагодженій роботі команди досвідчених лікарів TomoClinic і київських фахівців, а також підтримці Міністерства охорони здоров’я України. Це яскравий приклад партнерства в медицині на благо громадян — співпраці з TomoClinic, яка можлива для будь-якої клініки країни.

Бажаємо пацієнту якомога швидшого одужання!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху