Головна/Вперше в Україні! Прорив у лікуванні лімфобластного лейкозу: у нашому центрі успішно провели тотальне опромінення всього тіла
11.04.2024

Вперше в Україні! Прорив у лікуванні лімфобластного лейкозу: у нашому центрі успішно провели тотальне опромінення всього тіла

Це сталося вперше в Україні і буде завжди! Українцям із таким важким онкологічним захворюванням крові, як лімфобластний лейкоз, тепер доступні передові методи лікування так само, як і у всіх розвинених країнах світу.

26 листопада 2021 року — дійсно епохальний день в історії медицини нашої країни. Адже до цього дня пацієнти, які потребували тотального опромінення всього тіла, могли пройти лікування лише закордоном.

Сьогодні ситуація кардинально змінилася. Лікарі нашого онкологічного центру у співпраці з колегами з Київського центру трансплантації кісткового мозку (ТКМ) вперше в країні успішно провели надскладний процес тотального опромінення всього тіла з подальшим плануванням трансплантації кісткового мозку. Це світовий стандарт лікування для значної групи пацієнтів — повністю вбити уражений раком кістковий мозок, а потім після спеціальної підготовки провести трансплантацію.

Одна з критично важливих задач, яку вирішила досвідчена команда фахівців TomoClinic, — виконати тотальне опромінення тіла (TBI) і, водночас, захистити нирки, легені та очі пацієнта, тобто дати на них необхідну, але безпечну дозу, яка не викличе у майбутньому тяжких побічних явищ. І вони зробили це разом!

Завдяки ультрасучасному обладнанню, яке дає можливість використовувати передові методи променевої терапії, лікарі застосували технологію IGRT, тобто лікування під візуальним контролем. «Перед кожним сеансом опромінення ми перевіряли положення пацієнта на процедурному столі. Робимо ми це для того, щоб план лікування, створений спочатку, обов’язково відповідав положенню пацієнта безпосередньо на процедурі опромінення — з точністю до міліметра», — пояснила завідувачка відділення променевої терапії нашого центру Наталія Серьогіна.

По завершенні процедур опромінення пацієнта гелікоптером доставили з Кропивницького до Києва у бокс-відділення центру трансплантології (ТКМ), де він пройде хіміотерапію як підготовку до трансплантації кісткового мозку, а потім — сам процес трансплантації та відновлення після лікування.

«Запуск процедури тотального опромінення всього тіла (ТBI) — не лише величезний крок уперед у розвитку вітчизняної онкології та нові перспективи для людей з діагнозом лімфобластний лейкоз, а й економія бюджетних коштів, які раніше МОЗ України виділяло на лікування таких хворих закордоном. Для пацієнтів у нашій країні опромінення кісткового мозку і подальша трансплантація є безкоштовними (проводяться за рахунок Державної програми трансплантації), а заощаджені кошти можна буде спрямувати на лікування більшої кількості людей з онкологічними захворюваннями», — зазначив головний лікар TomoClinic клінічний онколог Степан Крулько.

Такий прорив у лікуванні пацієнтів з онкологічними захворюваннями крові став можливим завдяки унікальному для України обладнанню, яким оснащений наш центр, злагодженій роботі команди досвідчених лікарів TomoClinic і київських фахівців, а також підтримці Міністерства охорони здоров’я України. Це яскравий приклад партнерства в медицині на благо громадян — співпраці з TomoClinic, яка можлива для будь-якої клініки країни.

Бажаємо пацієнту якомога швидшого одужання!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху