Головна/Вперше в Україні! Прорив у лікуванні лімфобластного лейкозу: у нашому центрі успішно провели тотальне опромінення всього тіла
11.04.2024

Вперше в Україні! Прорив у лікуванні лімфобластного лейкозу: у нашому центрі успішно провели тотальне опромінення всього тіла

Це сталося вперше в Україні і буде завжди! Українцям із таким важким онкологічним захворюванням крові, як лімфобластний лейкоз, тепер доступні передові методи лікування так само, як і у всіх розвинених країнах світу.

26 листопада 2021 року — дійсно епохальний день в історії медицини нашої країни. Адже до цього дня пацієнти, які потребували тотального опромінення всього тіла, могли пройти лікування лише закордоном.

Сьогодні ситуація кардинально змінилася. Лікарі нашого онкологічного центру у співпраці з колегами з Київського центру трансплантації кісткового мозку (ТКМ) вперше в країні успішно провели надскладний процес тотального опромінення всього тіла з подальшим плануванням трансплантації кісткового мозку. Це світовий стандарт лікування для значної групи пацієнтів — повністю вбити уражений раком кістковий мозок, а потім після спеціальної підготовки провести трансплантацію.

Одна з критично важливих задач, яку вирішила досвідчена команда фахівців TomoClinic, — виконати тотальне опромінення тіла (TBI) і, водночас, захистити нирки, легені та очі пацієнта, тобто дати на них необхідну, але безпечну дозу, яка не викличе у майбутньому тяжких побічних явищ. І вони зробили це разом!

Завдяки ультрасучасному обладнанню, яке дає можливість використовувати передові методи променевої терапії, лікарі застосували технологію IGRT, тобто лікування під візуальним контролем. «Перед кожним сеансом опромінення ми перевіряли положення пацієнта на процедурному столі. Робимо ми це для того, щоб план лікування, створений спочатку, обов’язково відповідав положенню пацієнта безпосередньо на процедурі опромінення — з точністю до міліметра», — пояснила завідувачка відділення променевої терапії нашого центру Наталія Серьогіна.

По завершенні процедур опромінення пацієнта гелікоптером доставили з Кропивницького до Києва у бокс-відділення центру трансплантології (ТКМ), де він пройде хіміотерапію як підготовку до трансплантації кісткового мозку, а потім — сам процес трансплантації та відновлення після лікування.

«Запуск процедури тотального опромінення всього тіла (ТBI) — не лише величезний крок уперед у розвитку вітчизняної онкології та нові перспективи для людей з діагнозом лімфобластний лейкоз, а й економія бюджетних коштів, які раніше МОЗ України виділяло на лікування таких хворих закордоном. Для пацієнтів у нашій країні опромінення кісткового мозку і подальша трансплантація є безкоштовними (проводяться за рахунок Державної програми трансплантації), а заощаджені кошти можна буде спрямувати на лікування більшої кількості людей з онкологічними захворюваннями», — зазначив головний лікар TomoClinic клінічний онколог Степан Крулько.

Такий прорив у лікуванні пацієнтів з онкологічними захворюваннями крові став можливим завдяки унікальному для України обладнанню, яким оснащений наш центр, злагодженій роботі команди досвідчених лікарів TomoClinic і київських фахівців, а також підтримці Міністерства охорони здоров’я України. Це яскравий приклад партнерства в медицині на благо громадян — співпраці з TomoClinic, яка можлива для будь-якої клініки країни.

Бажаємо пацієнту якомога швидшого одужання!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху