Головна/Як лікувати рак молочної залози з наявністю імплантів
11.04.2024

Як лікувати рак молочної залози з наявністю імплантів

Якість життя пацієнта після операції — один з найважливіших пріоритетів TomoClinic. Про те, як проходить лікування пацієнток з імплантами в грудях, ми розмовляємо з провідним лікарем-радіологом, завідуючою відділом променевої терапії в нашій клініці Наталією Серьогіною.

— Яке лікування зазвичай призначають, якщо є рак молочної залози?

— Все залежить від точного діагнозу, стадії і протоколу. Якщо необхідна мастектомія (видалення молочної залози), то під час операції на місці видалених грудей хірург встановлює еспандер як тимчасовий наповнювач або відразу імплант. Наступний етап — променева терапія. Необхідно вирішити кілька найважливіших проблем: провести радіотерапію так, щоб були захищені легені і серце, щоб лікування не вплинуло на стан імпланта і щоб не довелося проводити його заміну через 3-6 місяців. Яким буде косметичний ефект? Парадокс, але на етапі променевої терапії відповідь на це питання жінок хвилює більше, ніж результат лікування.

— А що все-таки в пріоритеті у лікарів?

— Питання про наслідки лікування раку молочної залози при встановлених імплантатах обов’язково обговорюємо з жінкою ще до початку променевої терапії. Адже наша мета — запобігти захворюванню. В першу чергу ми думаємо про здоров’я жінки, хоч важлива і краса.

— Чи є якісь складнощі при променевому лікуванні раку грудей і наявності імплантів?

— Анатомічна форма грудей у ​​кожної жінки унікальна: різний об’єм, різне розташування. Завжди гостро стоїть питання про захист здорових органів і тканин при опроміненні молочних залоз, особливо якщо мова йде про променеву терапію на звичайних кобальтових апаратах.

— Як уникнути ризику, щоб ускладнення були мінімальними?

— Сучасний підхід вимагає точних технологій планування лікування, інтенсивно-модульованої променевої терапії — все це доступно в нашому центрі TomoClinic. Устаткування дозволяє мінімізувати дозове навантаження на здорові органи і тканини, зробити дозовий розподіл досить рівномірним. За рахунок цього променеві реакції і фіброзні зміни тканин в рази нижче, ніж при лікуванні на звичайному кобальтовому апараті. Якщо є імплант в грудях, опромінюється шкіра навколо нього, а він сам практично не опромінюється або на нього припадає мінімальна доза опромінення. Так ми досягаємо кращих косметичних результатів і мінімізуємо фіброзні зміни тканин грудної стінки.

имплант рак груди

— А що відбувається при лікуванні на застарілих апаратах?

— Природні груди можуть виступати певним бар’єром під час променевої терапії та знизити променеве навантаження на серце. У той же час у 25-30% жінок з імплантами через деякий час після променевої терапії їх потрібно буде замінити. Якщо імплант об’ємний, опроміненню може бути піддана зона серця. А якщо імпланта два, при проведенні променевої терапії на звичайних кобальтових апаратах в зону ризику можуть потрапити не тільки серце і коронарні судини, але також частина легень. Ці органи можуть отримати практично таку ж дозу опромінення, як і пухлина. Тільки застосування сучасних технологій і точне планування лікування можуть скоротити всі перераховані наслідки до мінімуму.

— Якими можуть бути наслідки? Наскільки це небезпечно?

— У деяких пацієнток лікування раку грудей на застарілих апаратах може привести до пізніх променевих ускладнень, розвитку ішемічної хвороби серця, інфарктів міокарда, погіршення діастолічної функції серця, серцевої недостатності, кардіопатії, стенозу коронарних судин. Така пацієнтка приблизно через 10 років може стати постійною відвідувачкою в кабінеті кардіолога, особливо якщо пухлина була розташована в лівій молочній залозі. Як клініка XXI століття ми виступаємо за інноваційний підхід в лікуванні раку грудей. У TomoClinic є для цього все необхідне, а значить будуть збережені і здоров’я наших пацієнток, і краса.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху