Головна/Застосовуємо технологію IGRT: здорові органи — за межами полів опромінення
Алла Кухар
Алла Кухар
24.03.2024

Застосовуємо технологію IGRT: здорові органи — за межами полів опромінення

Застосовуємо технологію IGRT: здорові органи — за межами полів опромінення

Завдяки найдосконалішим апаратам променевої терапії, якими оснащений наш центр (унікальна для України система Томотерапіі та лінійний прискорювач Elekta Synergy®), ми можемо проводити дуже складні і точні процедури, застосовуючи високі технології. Це має величезне значення для всіх пацієнтів, які проходять у нас радіотерапію: прицільно знищується пухлина, і мінімум впливу йде на здорові тканини.

Щоб ви зрозуміли, наскільки критично важливим є використання в роботі новітнього обладнання, ми пояснимо, в чому небезпека застарілих апаратів.

У чому криється небезпека?

Насправді людське тіло не статичное: фактично всі наші органи здійснюють нормальні фізіологічні рухи. Саме варіабельність (зміни) розташування окремих органів і обмежує точність, з якою може бути проведено лікування. Це призводить до невизначеності та помилок у медичних закладах, де ще використовують для променевої терапії застаріле обладнання, зокрема кобальтові апарати.

При роботі на застарілому обладнанні, щоб компенсувати зміни в положенні органів, доводиться розширювати межі поля лікування, що неминуче пов’язано з опроміненням здорових тканин, викликає багато побічних ефектів і збільшує ризик довгострокових наслідків.

У чому переваги нашого обладнання і чому ми застосовуємо технологію IGRT — променеву терапію під візуальним контролем?

Наше ультрасучасне обладнання дозволяє зменшити межі полів лікування і забезпечити високу точність донесення дози саме в пухлину.

Ми застосовуємо променеву терапію під візуальним контролем — технологію IGRT. Особливість цієї лікувальної техніки в тому, що кожен день перед проведенням чергового сеансу променевої терапії фахівці перевіряють положення органів і порівнюють його з тим положенням, в якому вони повинні знаходитися.

Перед кожною процедурою пацієнт проходить КТ-сканування. Наші лікарі отримують зображення пухлини і навколишніх тканин. Порівнюючи правильні і знов отримані результати, ми можемо визначити, які зміни потрібні. Дані корекції необхідні для того, щоб помістити пацієнта в точно заплановане положення.

Застосування технології IGRT дозволяє нам постійно контролювати зміни. Якщо межі утворення зсуваються, система зупиняє процес, сигналить фахівцям, що потрібно перепланувати, інакше можна пошкодити здорові тканини. Тобто сама система не допускає небезпечного впливу, і лікарі змінюють план.

«Адже ми нічого не вигадуємо і не придумуємо, а застосовуємо технології, які використовують у світі для того, щоб променеве лікування було максимально ефективним і максимально щадним», — підкреслює директор нашого центру Володимир Ященко.

Завдяки IGRT ми можемо бути впевненими, що при кожному сеансі пухлина отримує вбивчу для неї дозу і що навколишні здорові структури дійсно знаходяться за межами полів опромінення.

Це призводить до покращення результатів лікування і до зниження частоти і важкості побічних ефектів.

Залишилися питання? Телефонуйте за номером, який бачите на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування Лікування
23.05.2024

Пухлина головного мозку. Перші симптоми та лікування

Пухлина головного мозку – це група внутрішньочерепних новоутворень, які можуть уражати як церебральні тканини, так і залози мозку, його оболонки, кровоносні судини чи нерви. Пухлина може бути доброякісною (відрізняється повільним зростанням і чіткими межами) та злоякісною (коли новоутворення швидко розвивається та проникає у здорові області мозку). Пухлини у головному мозку утворюються шляхом неконтрольованого посиленого поділу […]

Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Доверху