Головна/Ганна Родіна: «Операція і хімія не допомогли синові так, як променева терапія»
11.04.2024

Ганна Родіна: «Операція і хімія не допомогли синові так, як променева терапія»

В калейдоскопі зимових свят нам всім потрібно трохи дива. А найбільше дітям, особливо онкохворим. Одним з таких хлопців став Андрійко Родін з Донецька, якому виповнилося лише 13. Хлопчик активно займався спортом, успішно навчався в школі, посміхався світу і закривав очі на війну. А тепер вони з мамою приїхали до Кропивницького, щоб побороти медулобластому й метастази за допомогою променевої терапії. На сьогодні Андрій отримав гарні результати лікування і нову надію. З мамою пацієнта, Ганною Родіною, ми поговоримо про довгий шлях, який вони вже пройшли, і позитивну динаміку лікування після променів в онкологічному центрі TomoClinic.

— Пані Ганно, розкажіть, як і коли хвороба вперше заявила про себе?

— Ще 3 серпня минулого року ми з сім’єю святкували мій день народження, а вже наступного дня за іронією долі Андрій налякав нас дивними симптомами. Боліла голова, ще через день почалися запаморочення, а потім він прокинувся з залитими кров’ю очима і нудотою. Не відкладаючи, ми вже прямували до окуліста, робили аналізи крові, УЗД та КТ. Лікар виявив дивні плями на лопатці і відправив нас в інфекційне відділення. Шок, метушня і зовсім не ті фахівці…

— Складно уявити, як мама дитини вперше чує діагноз «рак»…

— Так, я дізналася про це вже 8 серпня. У поспіху подали документи в НДІ нейрохірургії ім. М.М. Бурденко і навіть в одну німецьку клініку. Але зіткнулися з думкою, що Андрійка не ​​довезуть до жодного з центрів. Довелося сподіватися тільки на Київ. Перше, що трапилося з сином в лікарні — стовбурова судома, навіть був ризик коми. А 10 серпня провели операцію, і тривала вона 10 годин.

Два тижні ми сходили з розуму в очікуванні результату гістології, який став невтішним: діагности визначили медулобластому. З одною величезною пухлиною вдалося впоратися хірургічно, а дві інші неоперабельні залишилися. Саме вони і дали метастази в головний та спинний мозок. І через непрацюючий резервуар нам довелося робити ще одну операцію…

— Яку терапію призначили Андрію?

— Ми спочатку розуміли, що можливості лікуватися в Донецьку немає. Їхали в столицю, сподіваючись на лікування лінійними прискорювачами. А нам призначили хімію, яка виявилася зовсім неефективною і навіть погіршила стан сина. На консиліумі після проведення МРТ прийшли до висновку, що лікування не дало результату. Метастази збільшилися в 3 рази. Тоді мені здалося, що у нас вже немає виходу.

 width=

— І в цей переломний момент вам підказали звернутися саме в TomoClinic?

— Жалкуємо, що не потрапили до вас раніше. Ми навіть не підозрювали, що в Україні є подібний центр для онкохворих. За рівнем обладнання найближчий такий комплекс є в Німеччині, куди ми планували потрапити. Тільки сервіс і результат тут отримуєш за менші гроші.

— Як йшло лікування Андрійка в Кропивницькому?

— Тут вперше за весь час ми побачили позитивний ефект. За це я щиро дякую нашому променевому терапевту, Аллі Кухар: вона професійно підійшла до підбору потрібного нам ефективного лікування.

— Знаю, що у вашого сина спочатку були складності при проведенні сеансів.

— Так, наші перші процедури опромінення мі були змушені проводили під загальним наркозом: Андрій не міг улежати на спині навіть півхвилини. Але вже на 7 сеансі він впорався без анестезії. Допомогли фіксуючі подушки, а головне в ТомоКлініці для сина нарешті знайшли ліки від запаморочення. Інші лікарі вважали ці прояви наслідком операції і нічого не пропонували.

 width=

— Як Андрій переносить променеву терапію?

— Порівняно з хімією це небо і земля. Крапельниці тоді забрали у сина цілих 10 кілограмів ваги. Була часта блювота, знижувався апетит, страждав рух. Тоді пошкодився і імунітет, нирки збільшилися, впав зір, серце давало тривожні дзвіночки. Аналізи критично впали. З променевою терапією такого ми не спостерігаємо. Сьогодні у нас 23 процедура, і Андрій почуває себе добре. Жодного болю та побічних реакцій.

— Які ваші плани щодо лікування сина надалі?

— Зараз в центрі «Драйв» з Андрієм займаються реабілітологи, проводять масажі, індивідуальні заняття. Ми не опускаємо рук і продовжуємо боротьбу за життя. Тим більше, що з медулобластомою лікування не має обмежуватися променями, воно має бути комплексним. Після МРТ ми сподіваємося на кібер- або гамма-ніж в Санкт-Петербурзі, а це понад 150 тисяч гривень. Подальше лікування і реабілітацію теж важливо пройти: в Німеччині нам це буде коштувати 25 тисяч євро. На даний момент сім’я збідніла, хоч з колишнім лікуванням нам і допоміг невеличкий збір. Сподіваємося на допомогу небайдужих людей. Наш Андрійко борець, він так любить життя.

 width=

Для переказу коштів на рахунок Анни Родіної можна зв’язатися з нею за телефоном +38 050 9746970 або відправити повідомлення в соцмережі Facebook.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху