Головна/Чому у пацієнтів з одним діагнозом різні схеми лікування?
11.04.2024

Чому у пацієнтів з одним діагнозом різні схеми лікування?

Сьогодні ми поговоримо про лікування онкопацієнтів, в результаті якого настає одужання. Таке лікування називається в медицині радикальним. Суть індивідуального підходу в їх лікуванні для нас розкрила онколог, хіміотерапевт і завідувачка хіміотерапевтичним відділенням TomoClinic Оксана Фрідман.

— Часто пацієнт напередодні лікування раку бажає отримати якусь визначеність, і тому запитує у лікарів, скільки у нього буде курсів хіміотерапії. Чи можна відповісти чітко на це питання?

— Для пацієнтів з радикальним лікуванням кількість курсів чітко прописана в міжнародних протоколах ESMO і NCCN. Наприклад, після операції на кишечнику пацієнту рекомендований протокол з прийомом препарату XELOX протягом півроку.

— Чи буває, що у пацієнта «вимальовується» індивідуальний шлях протипухлинної терапії?

— Консиліум спирається на міжнародні протоколи, однак в ході лікування схема може коригуватися. Ми не знаємо, як проявить себе хвороба або хронічні захворювання, як буде почувати себе пацієнт і впливати на організм хіміотерапія. Наприклад, пацієнтка з раком молочної залози отримує препарат доксорубіцин, у якого висока ступінь кардиотоксичности. І якщо у неї виникають проблеми з серцем, протокол лікування може бути переглянутий через неможливість прийому такого препарату. У деяких випадках знижують дозування. Зустрічається і повна непереносимість препарату — і тоді необхідно його скасувати, якщо це може призвести до тяжких ускладнень.

— Від чого залежить кількість курсів хіміотерапії?

— Від діагнозу, стадії захворювання, гістології, локалізації пухлини. Часто кількість курсів пов’язана з клінічними дослідженнями, адже за їхніми результатами і складають міжнародні рекомендації для лікування пацієнтів. Вибирається оптимальний курс лікування для досягнення максимальної безрецидивної і загальної виживаності.

— Що відбувається, якщо в ході лікування себе починають проявляти хронічні хвороби?

— Зазвичай протоколу слідують до прогресії хвороби або нестерпної токсичності. Тому лікарям важливо відстежувати, чи не погіршується клінічна картина пацієнта. Якщо наростає больовий синдром, з’являється асцит і задишка, підвищуються показники ниркової або печінкової недостатності, наростає аритмія або рівень цукру в крові, то на новий цикл лікування такий пацієнт не піде. Консиліуму доведеться розібратися, знайти причину цих симптомів, при необхідності обстежити людину. Лікар повинен зрозуміти: це реакція на хіміотерапію або загострення (рецидив) хронічних станів. У першому випадку потрібно відкоригувати план: відмінити препарат у важких випадках або знизити дозу. Необхідна консультація суміжного фахівця, симптоматична терапія, стабілізація стану, після чого можна продовжити протипухлинне лікування.

— Чи бувають випадки, коли вже не потрібно дотримуватися протоколу, якщо реакція організму на лікування висока?

— Дотримання схеми лікування дасть максимальне безрецидивне виживання. Якщо немає важких побічних ефектів і критичного зниження якості життя, що приводить до інвалідності, то пацієнт продовжує лікування за схемою, навіть якщо пухлина зникла. Пройти всі запропоновані курси необхідно в профілактичних цілях.

— Хто приймає рішення про схему лікування і її коригування?

— При надходженні хворого консиліум оцінює його стан, затверджується протокол лікування. Однак фахівці завжди спочатку обговорюють, яка доза повинна бути, які методи допоможуть оцінити реакцію організму на лікування і як будуть аналізувати ефект терапії. Перед кожною госпіталізацією важливо комплексно оцінити стан пацієнта в порівнянні з попереднім: самопочуття, симптоми, скарги, переносимість, активність, аналізи. Стандарти стандартами, але ж кожен пацієнт індивідуальний. Тому і схема лікування буде індивідуальною незалежно від прийнятого протоколу лікування.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки коштує лікування раку у TomoClinic? Лікування
10.01.2025

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?

TomoClinic у Кропивницькому — Це сучасний онкологічний центр повного циклу, де пацієнти отримують комплексну медичну допомогу: від діагностики до лікування. Наша клініка створена, щоб забезпечити якісне лікування онкологічних захворювань із максимальним комфортом для пацієнтів. Безкоштовне лікування у TomoClinic Ми пропонуємо безкоштовні методи лікування раку, що надаються завдяки НСЗУ: Хіміотерапія. Якщо в лікарні є в наявності […]

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?
Степан Крулько
Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання Лікування
9.01.2025

Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання

Хіміотерапія є одним із основних методів лікування онкологічних захворювань. Вона допомагає боротися з пухлинами, зупиняючи ріст і розмноження ракових клітин. У цій статті ми відповімо на найпоширеніші запитання, щоб розвіяти міфи й допомогти вам краще розуміти цей вид лікування. Що таке хіміотерапія? Хіміотерапія — це лікування за допомогою спеціальних лікарських засобів (цитостатиків), які впливають на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ) Лікування
14.12.2024

Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це сучасний і безпечний метод діагностики, який дозволяє отримати детальні зображення внутрішніх органів і тканин. Завдяки високій точності цей метод часто використовується для виявлення захворювань, які неможливо діагностувати іншими способами. Якщо вам призначили МРТ або ви розглядаєте можливість пройти таку процедуру, у вас можуть виникати запитання. У TomoClinic ми підготували відповіді […]

врач
Андрій Сподін
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху