Головна/Лікування складних випадків раку з лінійним прискорювачем TomoTherapy
11.04.2024

Лікування складних випадків раку з лінійним прискорювачем TomoTherapy

У разі, коли пацієнту необхідно опромінити одночасно спинний і головний мозок, зона опромінення виходить дуже довгою. І на класичному лінійному прискорювачі складно провести променеве лікування так, щоб воно було згубним для пухлини і безпечним для здорових органів.

У разі променевої терапії на звичайному лінійному прискорювачі можуть виникати променеві опіки, падіння показників крові, некроз тканин, рецидив… Тому в деяких особливих випадках важливо застосовувати складні техніки опромінення, висувати високі вимоги до обладнання та підготовки фахівців.

У центрі TomoClinic є обладнання та фахівці, здатні провести променеве лікування практично будь-якої складності — від радіохірургії крихітних утворень до краніоспінальних опромінень, сарком великих розмірів або чималих площ шкіри.

облучение сложных опухолей

Гарячі і холодні вогнища: суть завдання

Стандартний розмір поля опромінення лінійного прискорювача — 40 на 40 сантиметрів, але пухлина завжди має неідеальну форму і може мати більш масштабне розташування. На традиційних лінійних прискорювачах фахівці змушені «стикувати» 2-3 поля опромінення один з одним протягом 25-30 сеансів.

У місцях з’єднання ці поля можуть перетинатися або не сходитися. В результаті цього з’являються відповідно «гарячі» і «холодні» вогнища опромінення, тобто доза в цих місцях може бути вище або нижче необхідної.

Гаряче вогнище в мішені може викликати некроз тканин, а холодне через недостатнє опромінення пухлини — ризик рецидиву в майбутньому.

Чому до нас звертаються для краніоспінального опромінення пухлин?

Завдання фахівців TomoClinic — забезпечити відсутність цих холодних і гарячих зон. Тому в таких ситуаціях звертаються до лінійного прискорювача TomoTherapy від компанії Accuray. Апарат в нашій клініці дозволяє комфортно працювати з довгими мішенями: максимальна довжина поля опромінення на ньому становить 135 сантиметрів.

В ході реалізації плану лікування стіл апарату постійно рухається, що дозволяє уникнути нашарування полів на відміну від традиційного лінійного прискорювача. Ми можемо опромінити мішень з усіх напрямків навколо пацієнта, зробити це максимально рівномірно, скоротити вплив променів на здорові тканини і органи.

Для досягнення такого рівня якості лікування пацієнти і приїжджають в Кропивницький, в TomoClinic, з усієї країни. Запишіться на консультацію за телефонами, вказаними на нашому сайті!

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху