Головна/Лікар говорить з пацієнтом: діалог, від якого залежить успіх лікування
11.04.2024

Лікар говорить з пацієнтом: діалог, від якого залежить успіх лікування

Хворіти — це непросто. Особливо якщо мова йде про онкологію. Лікар бере на себе питання лікування, але психологічний супровід хворого також частково лежить на ньому. Важливо не тільки призначити правильну терапію онкопацієнтів, але і створити сприятливу психологічну обстановку при кожному спілкуванні.

Саме тому в центрі TomoClinic проводяться заняття онкопсихолога Антона Покалюхіна з лікарями. Спеціаліст взяв на себе відповідальність докладно пояснити, наскільки важливо вибудувати грамотний діалог з кожним пацієнтом.

Такі семінари виявилися більш ніж затребувані: на кожній зустрічі психолог навчає лікарів працювати з пацієнтами в різних напрямках. Тепер наші лікарі зможуть ще краще налагоджувати ефективний контакт з користю для хворого, надавати психологічну підтримку, правильно вести прийом.

Зустрічі проходять у форматі лекцій, після яких обговорення ведуть наші онкологи і діагности, радіотерапевти і анестезіологи. Фахівці TomoClinic діляться досвідом, задають питання онкопсихологу і отримують кваліфіковані відповіді. Незабаром планують додати не тільки теоретичні, а й практичні вправи з відпрацюванням сценаріїв діалогу і рольовими іграми.

«Все це цінно для встановлення більш міцного зв’язку між лікарем і пацієнтом. Знання та навички комунікації допоможуть лікарям в майбутньому економити час, сили, емоції, енергію під час консультацій і бесід з пацієнтом. Лікар буде навчений більш структурованому спілкуванню і зможе застосовувати заготовлені варіанти діалогів для різних складних ситуацій, буде здатний краще реагувати на емоції пацієнта, проявляти в потрібний момент співчуття, підтримувати пацієнта», — ділиться з нами Антон Покалюхін.

Практика проведення подібних міні-семінарів популярна в багатьох світових і деяких українських клініках, а навичкам ефективного спілкування з пацієнтом європейських і американських лікарів навчають ще в стінах медичних вузів. Фахівці вчать докторів пояснювати пацієнту, що з ним відбувається і як йому діяти, як справлятися з шоковою реакцією і налаштуватися на лікування.

«Живе спілкування і відкритий довірливий діалог між лікарем і онкопацієнтом необхідний, як повітря, — кажуть фахівці TomoClinic. — Тому і взаємодія має бути конструктивною. Ми вчимося бути і говорити з пацієнтом на рівних. М’яко усувати всі побоювання, мінімізувати переживання, але в той же час доносити всю серйозність ситуації і фокусуватися на відповідальності».

На останній зустрічі лікарів з онкопсихологом вчилися грамотно повідомляти стресові новини, надавати підтримку пацієнту, додавати відчуття стабільності і вчити емоційного балансу. Наші фахівці знають і вміють обговорювати діагноз так, щоб хворий знаходився в комфортному стані, краще засвоював інформацію, відчував емоційну участь лікаря в лікувальному процесі.

Успіх лікування в онкології частіше з’являється тоді, коли лікар і пацієнт налаштовані на одну хвилю і діють спільно. Тренінги лікарів і онкопсихолога TomoClinic продовжаться: навички комунікації вимагають регулярного розвитку і вдосконалення, що сприятливо вплине на спілкування докторів з пацієнтами нашої клініки.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Безоплатне видалення новоутворень шкіри Лікування
21.05.2024

Безоплатне видалення новоутворень шкіри

Були часи, коли родимку вважали ознакою привабливості й домальовували мушки на обличчі. На даний час вже відомо, – чим більше родимок, то більша ймовірність, що якась із них почне перероджуватися у небезпечну меланому. Родимка – пігментне новоутворення коричневого або темно- коричневого кольору, що містить у своїй основі клітини-меланоцити і меланін. І кожна родимка має свій […]

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі. Лікування
18.05.2024

Рак є одним з найбільш поширених та небезпечних хвороб у світі.

На щастя, сьогодні існує багато ефективних методів боротьби з онкологічними захворюваннями. ЛІКУВАННЯ ОНКОЛОГІЇ Лікування онкології залежить від стадії захворювання, локалізації та типу раку, а також від загального стану пацієнта. Серед основних методів лікування онкології можна виділити: – Хірургічне лікування: виконується з метою видалення пухлини та збереження здорових тканин. Застосовується при ранніх стадіях раку та при […]

Рак завжди повертається!? Лікування
16.05.2024

Рак завжди повертається!?

На щастя, це твердження абсолютно не відповідає дійсності. Методи лікування онкозахворювань постійно вдосконалюються, що дозволяє повністю знищити ракові клітини. Однак, навіть одна життєздатна клітина пухлини може дати початок новому новоутворенню, що обумовить рецидив онкологічної хвороби. Це дуже ускладнює розуміння пацієнтами того, коли вони дійсно можуть бути вилікувані, а коли все ще мають підвищений ризик рецидиву […]

Чому обирають нас? Життя Клініки
8.05.2024

Чому обирають нас?

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – це передова клініка, яка спеціалізується на діагностиці та лікуванні онкологічних захворювань. Наша місія – обʼєднати передові технології та експертний підхід, щоб забезпечити нашим пацієнтам найкращу можливу медичну допомогу та підтримку. Чому ж пацієнти обирають 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜: ми надаємо повний цикл діагностики та лікування онкологічних захворювань в одному місці; ми зібрали найкращу команду майстрів лікарської […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху