Головна/Мамолог — другий «жіночий» лікар
11.04.2024

Мамолог — другий «жіночий» лікар

Проблема захворювань молочних залоз дуже поширена. Попит породжує пропозицію, тож безліч медичних і, що найнебезпечніше, «парамедичних» центрів пропонують мільйони способів лікування. Від гомеопатії до заклинань, при цьому, найчастіше, не проводячи навіть елементарної діагностики.

Але правильне обстеження має починатися з огляду мамолога.

Прийом спеціаліста проводиться за певним планом:

  1. Спочатку він визначає всі скарги жінки на сьогоднішній день або раніше. Вони фіксуються, лікар задає уточнюючі питання.
  2. Потім лікар-мамолог проводить огляд грудей, для чого потрібно повністю оголитися до пояса. Доктор промацує всі відділи молочної залози, а також області пахв, оцінюючи стан тканин, наявність ущільнень, змін в тканинах, болючість молочних залоз, виділень з сосків.
  3. Але візуального огляду недостатньо. Обов’язково потрібно зробити мамографію або ультразвукове дослідження молочної залози.

Хотілося б застерегти дівчат і жінок як від самолікування, так і від «новомодних» методів дослідження. У першому випадку ви піддаєте себе на серйозну небезпеку, адже правильну терапію може призначати тільки лікар, який має результати повного обстеження. А «нові методи» — спроба науково не обґрунтованого експерименту з непрогнозованими наслідками.

Класична мамографія — перевірений метод діагностики, а молодим жінкам (до 35-40 років) часто досить ультразвукового дослідження, адже сучасні апарати УЗД мають досить високу роздільну можливість.

Незважаючи на те, що захворювання прийнято вважати жіночою хворобою, молочна (грудна) залоза є і у сильної статі. А значить, не виключені проблеми і у чоловіків.

При консультаціях в центрі TomoClinic у наших спеціалістів гарантована відкритість і порядність у взаєминах з пацієнтами, бажання і готовність фахово допомогти кожному.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху