Головна/Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?
11.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся.

  1. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку та прийняття.
  2. На першій діагностичній консультації психолог встановлює незримий ланцюжок довіри, без якої подальша робота просто неможлива.
  3. У ході діалогу фахівець розуміє, які особисті ситуації «нашаровуються» на стрес у зв’язку з хворобою (власною чи у родича), які труднощі вимагають уваги та прояснення.
  4. Психолог ніколи не залишається за емоційною «огорожею», а виявляє співчуття та емпатію, які необхідні людині, що звернулася по допомогу.

Як потрапити до онкопсихолога TomoClinic?

Первинна безкоштовна консультація психолога Яніни Петренко — для тих, хто вперше відвідав клініку та записався на зустріч до онколога. Також 3 безкоштовні консультації онкопсихолога доступні пацієнтам, які проходять у клініці протипухлинне лікування.

Як показує досвід, іноді таких трьох зустрічей буває достатньо, коли пацієнт дезорієнтований і потребує адаптації до лікування. Онкопсихолог допомагає розібратися не тільки з прийняттям діагнозу, а й з вирішенням особистих труднощів, внутрішніх завдань, моментів вибору, питань самореалізації і самоцінності. Деякі пацієнти переживають більше про роботу, а не про здоров’я — це ергопатичний тип ставлення до хвороби (втеча від хвороби в роботу). У таких випадках допомагає переосмислення пріоритетів.

У більш складних ситуаціях необхідно 6-12 консультацій онкопсихолога, кожна з яких триває приблизно 50 хвилин. Така кількість сеансів вважається стандартною у роботі психолога з пацієнтом.

Трьох консультацій іноді достатньо для маленького дива

Яніна Петренко, онкопсихолог TomoClinic: «Досить часто можна обмежитися мінімальною кількістю зустрічей із психологом. Нещодавно до мене прийшла пацієнтка у пригніченому стані, це був уже не перший рецидив. Болюча ситуація повторилася, і жінці потрібно було знову проходити ті ж самі етапи прийняття діагнозу. Після першої зустрічі клієнтка адаптувалася до лікування та виявила щире бажання прийти до мого кабінету ще раз. За три безкоштовні консультації ми не тільки відкрито поговорили, обговорили труднощі. Я також помітила, як змінилося мислення пацієнтки, вона почала бачити інші сторони свого життя. Вже на третю консультацію жінка прийшла з усмішкою на обличчі, в яскравому одязі, із нафарбованими губами. Говорила зі мною вже зовсім про інші — важливіші та цінніші для неї речі, бо проговорила вголос найболючіше для себе на попередніх наших зустрічах. Пацієнтка закінчила лікування у більш адаптованому стані, вирушила у туристичну поїздку, а після повернення вийшла на улюблену роботу».

Для запису до онкосихолога TomoClinic залиште заявку на нашому сайті https://tomoclinic.ua/ або зателефонуйте за номером 0 800 33 12 14. Наш контакт-центр працює і у вихідні. У суботу та в неділю консультанти готові відповісти на ваші запитання так само, як і у будні дні, — записати вас на прийом до лікаря чи на обстеження.

Зробіть крок до власного здоров’я та психологічного балансу на будь-якому етапі лікування!

 

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху