Головна/Пацієнт — у фокусі уваги: як в Україні пройшов Всесвітній день боротьби з раком
11.04.2024

Пацієнт — у фокусі уваги: як в Україні пройшов Всесвітній день боротьби з раком

Нарешті і в нашій країні 4 лютого проходять тематичні конференції, круглі столи, відкриті лекції, присвячені такій непростій темі — онкологічним захворюванням та боротьбі з ними. Однак у всіх цих заходах досить рідко знаходилося місце власне для онкопацієнтів — тих, хто чітко відчуває на собі проблеми онкології в Україні. Ми раді повідомити, що ситуація змінилася.

покалюхин томоклиник

Cancel/R, Soul Sisters і спільнота інвалідів онкології «Квант» об’єдналися, повторно організувавши унікальний просвітницький захід і безпрецедентну для України подію. Це Форум Онкопацієнтів VOL.2, який відбувся 4 лютого 2020 року в Києві.

У залі були присутні пацієнти, лікарі та інші фахівці, що працюють в сфері онкології. Участь у форумі взяли представники Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України, підкомітету з питань профілактики і боротьби з онкологічними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування.

покалюхин антон

Вперше в заході взяв участь онкопсихолог TomoClinic Антон Покалюхін. Він був запрошений в якості модератора, отримавши вдалий досвід взаємодії між стороною лікарів і пацієнтів. Антон Юрійович взяв участь у панельній дискусії «Комунікація лікар-пацієнт», обговоривши проблеми спілкування лікарів і онковидужуючих, причини цих проблем і оптимальні шляхи виходу з них.

«Так важливо, щоб лікар і пацієнт відкрито ділилися своїми точками зору. Пацієнти повинні розуміти, як лікарі сприймають діалог з ними. Упевнений, що і лікарі відкрили для себе нове в тому, як пацієнти сприймають те, що з ними відбувається. Неймовірно важливо, щоб кожна сторона чула і сприймала іншу. Без цього діалогу пацієнтові важко проходити лікування, адже лікарі зазвичай мало розповідають про хід терапії і можливі ускладнення», — прокоментував дискусію психолог Антон Покалюхін.

Особливо важливо говорити і про довгострокові наслідки, які можуть очікувати пацієнта після лікування (наприклад, порушення фертильності і променеві реакції через багато років). Пацієнти центру TomoClinic знають про такі наслідки, тому що лікарі попередньо з ними це обговорюють.

форум онкопациентов

На форумі також піднімалося актуальне питання про тактику лікування, яку в усьому цивілізованому світі обирають на міждисциплінарних консиліумах. У виборі схеми терапії важливо спиратися на міжнародні протоколи лікування, а не на особисті переваги або зацікавленість лікарів в тому чи іншому методі.

«На жаль, далеко не у всіх медичних установах України є практика проведення таких консиліумів за участю декількох кваліфікованих фахівців. — зазначає онкопсихолог Антон Покалюхін. — У TomoClinic — це стандарт, який, я сподіваюся, поступово стане нормою і для інших українських клінік».

На форумі ініціювалася і обговорювалася політика лікування онкозахворювань (Cancer Policy) — Національна програма з боротьби проти раку. Її завдання — зменшення захворюваності та смертності від онкологічних недуг, поліпшення якості життя пацієнтів. Піднімалися стратегічні питання фінансування галузі та закупівлі медичних препаратів (особливо дороговартісних).

українська психоонкологічна асоціація

Захід включав ярмарок ініціатив від більш ніж 10 організацій, які займаються волонтерським рухом і підтримкою онкопацієнтів. Відбулася і перша публічна презентація свіжоствореної Української психоонкологічної асоціації, одним із засновників якої є Антон Покалюхін.

Одноденний захід включив і доповіді з практичними порадами, і панельні дискусії про глобальні питання онкології, і зворушливі особисті історії. Пацієнти ділилися досвідом відновлення після лікування і власними страхами, кращий спосіб боротьби з якими — не уникати їх, а відкрито говорити про них.

Тому метою Форуму Онкопацієнтів стала не тільки освіта, а й формування свідомості активного пацієнта. Ця важлива зустріч — стимул для багатьох учасників брати більше відповідальності за своє життя і виявляти більш активну позицію в ході лікування раку.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху