Головна/Пацієнт — у фокусі уваги: як в Україні пройшов Всесвітній день боротьби з раком
11.04.2024

Пацієнт — у фокусі уваги: як в Україні пройшов Всесвітній день боротьби з раком

Нарешті і в нашій країні 4 лютого проходять тематичні конференції, круглі столи, відкриті лекції, присвячені такій непростій темі — онкологічним захворюванням та боротьбі з ними. Однак у всіх цих заходах досить рідко знаходилося місце власне для онкопацієнтів — тих, хто чітко відчуває на собі проблеми онкології в Україні. Ми раді повідомити, що ситуація змінилася.

покалюхин томоклиник

Cancel/R, Soul Sisters і спільнота інвалідів онкології «Квант» об’єдналися, повторно організувавши унікальний просвітницький захід і безпрецедентну для України подію. Це Форум Онкопацієнтів VOL.2, який відбувся 4 лютого 2020 року в Києві.

У залі були присутні пацієнти, лікарі та інші фахівці, що працюють в сфері онкології. Участь у форумі взяли представники Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України, підкомітету з питань профілактики і боротьби з онкологічними захворюваннями Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування.

покалюхин антон

Вперше в заході взяв участь онкопсихолог TomoClinic Антон Покалюхін. Він був запрошений в якості модератора, отримавши вдалий досвід взаємодії між стороною лікарів і пацієнтів. Антон Юрійович взяв участь у панельній дискусії «Комунікація лікар-пацієнт», обговоривши проблеми спілкування лікарів і онковидужуючих, причини цих проблем і оптимальні шляхи виходу з них.

«Так важливо, щоб лікар і пацієнт відкрито ділилися своїми точками зору. Пацієнти повинні розуміти, як лікарі сприймають діалог з ними. Упевнений, що і лікарі відкрили для себе нове в тому, як пацієнти сприймають те, що з ними відбувається. Неймовірно важливо, щоб кожна сторона чула і сприймала іншу. Без цього діалогу пацієнтові важко проходити лікування, адже лікарі зазвичай мало розповідають про хід терапії і можливі ускладнення», — прокоментував дискусію психолог Антон Покалюхін.

Особливо важливо говорити і про довгострокові наслідки, які можуть очікувати пацієнта після лікування (наприклад, порушення фертильності і променеві реакції через багато років). Пацієнти центру TomoClinic знають про такі наслідки, тому що лікарі попередньо з ними це обговорюють.

форум онкопациентов

На форумі також піднімалося актуальне питання про тактику лікування, яку в усьому цивілізованому світі обирають на міждисциплінарних консиліумах. У виборі схеми терапії важливо спиратися на міжнародні протоколи лікування, а не на особисті переваги або зацікавленість лікарів в тому чи іншому методі.

«На жаль, далеко не у всіх медичних установах України є практика проведення таких консиліумів за участю декількох кваліфікованих фахівців. — зазначає онкопсихолог Антон Покалюхін. — У TomoClinic — це стандарт, який, я сподіваюся, поступово стане нормою і для інших українських клінік».

На форумі ініціювалася і обговорювалася політика лікування онкозахворювань (Cancer Policy) — Національна програма з боротьби проти раку. Її завдання — зменшення захворюваності та смертності від онкологічних недуг, поліпшення якості життя пацієнтів. Піднімалися стратегічні питання фінансування галузі та закупівлі медичних препаратів (особливо дороговартісних).

українська психоонкологічна асоціація

Захід включав ярмарок ініціатив від більш ніж 10 організацій, які займаються волонтерським рухом і підтримкою онкопацієнтів. Відбулася і перша публічна презентація свіжоствореної Української психоонкологічної асоціації, одним із засновників якої є Антон Покалюхін.

Одноденний захід включив і доповіді з практичними порадами, і панельні дискусії про глобальні питання онкології, і зворушливі особисті історії. Пацієнти ділилися досвідом відновлення після лікування і власними страхами, кращий спосіб боротьби з якими — не уникати їх, а відкрито говорити про них.

Тому метою Форуму Онкопацієнтів стала не тільки освіта, а й формування свідомості активного пацієнта. Ця важлива зустріч — стимул для багатьох учасників брати більше відповідальності за своє життя і виявляти більш активну позицію в ході лікування раку.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя Лікування
23.06.2024

Обережно, рак! Ворога потрібно знати в обличчя

Рак – одне з найнебезпечніших захворювань сучасності, яке може атакувати будь-яку частину нашого організму. Цей ворог не має жалю до своїх жертв, тому важливо бути завжди насторожі і знати його “обличчя”. Основні симптоми раку можуть бути різними і залежать від типу захворювання. Найпоширеніші ознаки раку включають незвичайні кровотечі, швидку втрату ваги, постійне втомлення, зміни в […]

чернги ш
Олег Черниш
Який метод лікування онкології є найкращим? Лікування
20.06.2024

Який метод лікування онкології є найкращим?

Лікування онкологічних захворювань завжди є складним та індивідуальним процесом. Тому вибір методу, який буде застосовуватися, залежить від багатьох факторів, таких як тип раку, стадія захворювання, загальний стан пацієнта та його власні побажання. Отже, важливо розуміти, що немає універсального “найкращого” методу лікування, оскільки кожен випадок є унікальним. Хірургічне втручання є одним із основних методів боротьби з […]

Який метод лікування онкології є найкращим?
Степан Крулько
𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я. Лікування
17.06.2024

𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 – сучасні рішення для вашого здоров’я.

Нові технології та досягнення у лікуванні раку повністю змінили уявлення про можливості медицини. Пацієнти після лікування онкологічних захворювань сьогодні можуть повернутися до повноцінного життя. Вчені сподіваються, що цей прогрес буде зростати з кожним роком. І докладають до цього багато зусиль. Завдяки чому це можливо? На щастя, люди стали більш свідомо ставитися до свого здоров’я, а […]

лікар 18
Алла Кухар
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Доверху