Головна/Промінь, що потрапляє в ціль: ефективне та безпечне протипухлинне лікування
11.04.2024

Промінь, що потрапляє в ціль: ефективне та безпечне протипухлинне лікування

Єдиного дива, універсального засобу для лікування раку, немає і бути не може. Це пов’язано з природою підступного захворювання: злоякісні клітини маскуються, пристосовуються, мутують. Ось чому в більшості випадків потрібна складна комбінація ліків, хірургії та променевої терапії. Важлива послідовність методів.

Якщо раніше на першому місці за значимістю була операція, а потім йшла хіміотерапія і тільки потім променева терапія, то за останні 15-20 років радіотерапія вийшла на якісно новий рівень. Використовується у більшості випадків при лікуванні різних онкологічних захворювань, причому часто буває незамінною. Ми проводимо променеву терапію при різних видах раку (крім хвороб крові).

Безумовно, величезне значення має оснащення центру — лінійні прискорювачі Elekta Synergy та єдина в Україні система TomoTherapy HD. Ця апаратура дає можливість застосовувати передові технології.

Саме використання високих технологій дозволяє людям, які звертаються до нас за допомогою, вилікуватися з мінімальними побічними ефектами. Променева терапія може зберегти не тільки орган, а й його функції. Нашим пацієнтам доступні такі методи, як радіотерапія з модуляцією інтенсивності пучка випромінювання та візуальним контролем точності опромінення. Дозу випромінювання фахівці направляють вибірково на пухлину, не зачіпаючи здорові тканини. Тому побічні ефекти мінімальні. Іноді їх взагалі немає.

Для складних об’єктів опромінення, зокрема для утворень голови-шиї, променева терапія з модуляцією інтенсивністю (технологія IMRT) є найефективнішою. За останні кілька років IMRT також поширеним і успішним методом лікування раку простати. Цю технологію застосовують у всіх розвинених країнах світу.

Важливий момент — можливість повністю знищити утворення без оперативного втручання.

При певних типах раку і стадій захворювання променева терапія може стати альтернативною хірургії. Наприклад, при деяких видах раку легень, коли операція неможлива, у нашому центрі при проведенні клінічних досліджень застосовують радіотерапію, яка замінює оперативне лікування на 100%. У ряді випадків пухлини кишківника ми також лікоємо без хірургічного втручання. Причому наші показники підтверджують світові статистичні дані: в 20% випадків нам вдалося без операції, тільки за допомогою променевої терапії, знищити пухлину і вилікувати пацієнтів із раком кишечника.

Передопераційну (неоад’ювантну) радіотерапію ми використовуємо, коли потрібно зменшити розмір пухлини, щоб успішно провести хірургічне лікування. Іншими словами, під впливом променевої терапії пухлина зменшується у розмірах, і тоді лікарі можуть її повністю видалити, що запобігає подальшому поширенню хвороби. Наприклад, променева терапія перед операцією при раку прямої кишки значно підвищує шанси на збереження функцій органу.

Радіотерапія після операції може повністю позбавити людини від хвороби, знищуючи ракові клітини, які залишилися в організмі, що знижує ризик рецидиву.

Як підтримуюче (паліативне) лікування променеву терапію фахівці нашого центру застосовують для того, щоб покращити якість життя людини, коли повністю вилікувати її неможливо. У таких випадках радіотерапія дає шанс на більш тривале життя і зменшує больовий синдром. Тобто ми контролюємо стан пацієнта.

«Наші головні фактори успіху — це унікальне для України обладнання, новітні технології та командна робота лікарів-радіологів, медичних фізиків, рентген-лаборантів. Наша команда — наша гордість. Адже будь-яка, навіть найкраща у світі апаратура, не принесе ніякої користі, якщо з нею не працюють досвідчені фахівці», — зазначила завідувачка відділення променевої терапії TomoClinic Наталія Серьогіна.

Щоб отримати додаткову інформацію та записатися на консультацію до спеціаліста, телефонуйте за номером, який побачите на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху