Головна/Степан Крулько: ми не залишаємо раку молочної залози компромісів
11.04.2024

Степан Крулько: ми не залишаємо раку молочної залози компромісів

В Міжнародний день боротьби з раком ми провели діалог з клінічним онкологом, Членом асоціації онкологів України, європейської асоціації онкологів та радіологів (ESTRO, ESMO), хірургом і головним лікарем TomoClinic Степаном Крулько. З ним говорили про те, чому лікування раку молочної залози саме в цьому онкологічному центрі дає більший ефект при збереженні якості життя пацієнта.

— Степане Івановичу, розкажіть про статистику цієї патології.

— В рейтингу онкологічних захворювань в усьому світі рак молочної залози йде другим після раку легенів. А у жінок це злоякісне новоутворення зустрічається найчастіше. За даними минулого року кожна п’ята наша пацієнтка зверталася в клініку саме з цим діагнозом.

— Як лікують РМЗ традиційно?

— Хірургічно, хоч іноді це не вирішує проблему повністю. Не кожен хірург може бути впевнений, що видалив пухлину повністю і не залишив жодної злоякісної клітини. Поєднання декількох методик в цьому випадку є більш результативним: ми об’єднуємо ефект гормональної, хіміо- та променевої терапії, яка часто обов’язкова ще й як профілактичний метод: з її допомогою можна уникнути місцевих рецидивів.

— В вашому онкологічному центрі TomoClinic фахівці проводять променеву терапію раку молочної залози. В чому її особливість?

Метод томотерапіі має свої переваги в боротьбі з онкологією, проте ефективний в комплексі з іншими методиками. На сьогодні в 400 клініках світу працює сучасне високотехнологічне обладнання TomoTherapy® від Accuray. В нашій країні на такому унікальному обладнанні можна пройти обстеження і ефективне лікування в умовах TomoClinic — онкологічного комплексу в Кропивницькому.

Променева терапія з томоаппаратом дає мінімум травмуючого впливу, у пацієнток рідко виникають постпроменеві реакції та ускладнення. Також обладнання допомагає доставити терапію до пухлини з точністю ювеліра і в потрібному дозуванні. Наші фахівці працюють з цією системою вже 3,5 року, а результати лікування підтверджені багатьма клінічними дослідженнями і відгуками вдячних пацієнтів.

— Що ви можете сказати про команду та обладнання клініки?

Наші фахівці щорічно відвідують медичні форуми України і Європи, конгреси з онкології ESMO і ESTRO. Все це допомагає клінічним онкологам, медичним фізикам, хірургам і терапевтам постійно розвиватися, підвищувати рівень своїх знань, обмінюватися досвідом з українськими та зарубіжними колегами. Крім того, команду TomoClinic часто запрошують виступати зі своїми доповідями на конференціях.

Що стосується нашого високоточного обладнання, то томоаппарат TomoHD та Elekta Synergy з коліматором Agility по суті є унікальними для нашої країни. Я був в німецьких та французьких онкологічних центрах, тому розумію, що ми не поступаємося нашим європейським колегам за якістю обладнання та кваліфікацією лікарів.

Ми працюємо також з такими запатентованими методиками дистанційної променевої терапії, як IMRT, IGRT, Symmetry. Прицільно потрапляючи в пухлину, розташовану в молочній залозі, ми мінімально пошкоджуємо здорові тканини, обходимо стороною і захищаємо при цьому такі важливі органи, як серце і легені. Таким чином, якість життя пацієнта під час і після лікування зберігається, а ризики наслідків та ускладнень є мінімальними.

— Наскільки важлива рання діагностика пацієнтів, коли мова йде про рак молочної залози?

— «Мобільна медична консультація» — це проект, який ми започаткували ще влітку 2017 року саме для цього. З ним пацієнтам завчасно проводять УЗД та мамографію, щоб на ранній стадії виявити онкологічні новоутворення. Але не кожне з них виявляється в результаті злоякісним пухлинним процесом. Як ви знаєте, жінки старші за 40 років і перебувають в зоні ризику, мають відвідувати мамолога щороку. З виявленими підозрілими симптомами та якісною ранньою діагностикою можна точно встановити захворювання та отримати його ефективне лікування, не ризикуючи життям.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху