Головна/Те, що ви повинні знати про променеве лікування від раку кишечника в TomoClinic: істотні переваги
11.04.2024

Те, що ви повинні знати про променеве лікування від раку кишечника в TomoClinic: істотні переваги

Про колоректальний рак

Рак товстої кишки (колоректальний рак) може виникнути в будь-якій частині кишечника: від кінця тонкої кишки до заднього проходу. Все починається з декількох клітин, які можуть перерости в пухлину, а при подальшому зростанні і розвитку — привести до раку. Пухлина вкорінюється в стінці кишечника, проростає через неї і може поширюватися через лімфатичні вузли і / або через кров.

Рак товстої кишки зазвичай зустрічається у чоловіків і жінок старше 60 років. Існує і спадкова форма — у 5-10% пацієнтів.

Не доведений прямий зв’язок між раком товстої кишки та їжею, проте звертаємо вашу увагу, що такий вид раку частіше зустрічається в країнах з західними звичками харчування. Це стосується і України.

Променеве лікування колоректального раку

Залежно від місця, розміру і поширення пухлини, а також від вашого стану, ми вирішуємо на багатопрофільній онкологічній конференції, яке лікування буде оптимальним для вас. Часто потрібне поєднання методів. Один з дуже ефективних способів лікування — променева терапія. Наша мета в тому, щоб знищити ракові клітини і, в той же час, максимально зберегти ваші здорові органи і тканини.

Коли ми застосовуємо променеву терапію для лікування раку кишечника?

Залежно від конкретної ситуації можливі різні варіанти:

  • перед операцією — щоб зменшити пухлину і збільшити шанси на її повне видалення;
  • замість операції — щоб вилікувати пацієнта або зупинити поширення раку в разі, коли неможливо виконати операцію;
  • як паліативну терапію — для контролю симптомів і уповільнення поширення раку в запущених випадках.

 

Навіщо потрібна променева терапія перед операцією?

Таке питання задають пацієнти досить часто. Багатьом помилково здається, що операція відразу вирішила б усі проблеми. Наші лікарі пояснюють людям, чому далеко не завжди хірургічне лікування проводять першим етапом і чим може допомогти променева терапія.

Про це докладно розповіла досвідчений променевий терапевт, лікар-радіолог вищої категорії, заступник головного лікаря TomoClinic Тетяна Бойко:

— При ранніх стадіях і при розташуванні пухлини в середньому і верхньому відділах прямої кишки, а також при відсутності протипоказань, переважно проводять операцію без попередньої променевої терапії.

 width=

Однак якщо стадія не рання і пухлина більш поширена (т. зв. місцево-поширена стадія, при якій є ураження більш глибоких шарів стінки кишки і / або поширення на клітковину, що оточує кишку, і / або ураження лімфатичних вузлів таза), ми рекомендуємо пацієнтам пройти променеву терапію першим етапом. Залежно від ситуації, проводимо її або самостійно, або в поєднанні з хіміотерапією.

Таким чином, ми зменшуємо обсяг пухлини і добиваємося кращої «операбельности» злоякісного утворення. Іншими словами, під впливом променевої терапії пухлина зменшується в розмірах, і тоді хірурги можуть її повністю видалити, що зупинить подальше поширення хвороби.

Другий важливий момент — це можливість знищити утворення без оперативного втручання. За статистикою, приблизно в 17 – 21% випадків проведення хіміопроменевої терапії призводить до того, що ми, лікарі, називаємо «повною відповіддю» на лікування, — зникненню пухлини.

Наші показники підтверджують світові статистичні дані: в 20% випадків нам вдалося без операції, тільки за допомогою променевої терапії, знищити пухлину і позбавити пацієнтів від раку кишечника.

Безумовно, велике значення має оснащення центру – це лінійні прискорювачі і Elekta Synergy і єдина в Україні система TomoTherapy HD. Така апаратура дозволяє застосовувати передові технології.

У чому переваги лінійних прискорювачів TomoClinic при опроміненні пухлин кишечника?

Найважливіші переваги — високоточне і рівномірне опромінення пухлини з максимальним захистом здорових органів і тканин.

При раку кишечника необхідно піддати променевому впливу як саму пухлину, так і зони можливого поширення: частину кишки вище і нижче пухлини, клітковину навколо кишки, лімфатичні вузли таза. Тобто опромінюваний обсяг має досить складну форму. Застарілим кобальтовим установкам не під силу впоратися з завданням рівномірного опромінення, при якому кожна «точка» пухлини повинна отримати розраховану дозу.

Лінійний прискорювач цю задачу виконує ефективно і чітко. Завдяки щоденному візуальному контролю перед кожним сеансом променевої терапії ми забезпечуємо високу точність опромінення. У той же час, вплив на навколишні здорові органи і тканини (сечовий міхур, ділянки кишечника поза пухлиною, шкіра) — мінімальний; є можливість їх максимального захисту.

До кого звернутися з питаннями?

У разі виникнення проблем, пов’язаних з променевим лікуванням раку кишечника, або виникненні питань, телефонуйте за номерами , вказаними на нашому сайті, — дзвінок безкоштовний з мобільних і стаціонарних телефонів по Україні.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху