Головна/УЗД серця (ехокардіографія) в TomoClinic
11.04.2024

УЗД серця (ехокардіографія) в TomoClinic

Знайомимося з лікарем УЗД TomoClinic Іриною Бондар. Її основний напрямок діяльності — ультразвукова діагностика серця.

«Комплексний підхід — наше все. На самому старті при зверненні пацієнта в клініку я намагаюся оцінити скарги, розпитати про анамнез, відстежити симптоми. Це допомагає в попередній постановці діагнозу і розумінні того, на що буде звертатися особлива увага при обстеженні», — заявляє Ірина.

Якщо говорити про її профільний напрямок — ультразвукове дослідження серця (ЕХО-КГ), то в TomoClinic вона проводить його тільки після електрокардіографії (ЕКГ).

ЕКГ і ЕХО-КГ: в чому різниця?

Електрокардіографія (ЕКГ) — простий і інформативний метод дослідження, який відстежує роботу серця. Це дає можливість упевнитися в серцевому ритмі, визначити блокаду серця, виявити перенесений раніше інфаркт.

УЗД серця (ехокардіографія, ЕХО-КГ) — метод дослідження серця і оточуючих його тканин, з яким лікар може вивчити структуру і функціональний стан органу. Його призначають при наявності змін на ЕКГ, шумів в серці, підозрі на серцеву недостатність, атеросклерозі, болях, задишці, порушенні серцевого ритму, стійкому підвищенні артеріального тиску.

При УЗД серця лікар оцінює роботу серця і визначає обсяг, розмір порожнин серця і товщину його стінок, виявляє зміни клапанів і інших структур серця. Це допомагає виявити захворювання серцево-судинної системи на ранніх стадіях і полегшити їх подальше лікування.

Проблеми з серцем і рак

Ірина Бондар також зазначає:

— Не всі пацієнти говорять правду про проблеми з серцем напередодні обстеження. Вони зацікавлені перш за все побороти своє основне захворювання — пройти хіміо- та променеву терапію. А якщо лікар УЗД в описі згадає про якісь протипоказання або стоп-фактори, то лікування онкологічного захворювання можуть відкласти, щоб спочатку стабілізувати стан серцево-судинної системи.

Новоутворення серця зустрічаються рідко, всього в 1-2% випадків. В основному при УЗД серця діагностують вікові зміни, клапанні пороки, порушення ритмів, які призводять до розширення порожнин і серцевої недостатності. Часто зустрічаються ішемічні захворювання, атеросклероз судин, інфаркти.

Якщо у пацієнта наявне щось з перерахованого вище, а незабаром має проводитися променева та хіміотерапія, то треба розуміти, що стан може погіршитися і бути небезпечним для здоров’я або життя. Крім того, серед онкологічних пацієнтів є літні люди, також звертаються люди з клапаном серця і протезами. Всі ці нюанси важливо враховувати, щоб пацієнт в результаті успішно пройшов лікування основного захворювання.

Діагностика, важливість якої складно переоцінити

Ірина Бондар: «За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, можна запобігти більш ніж в 80% випадків ускладнень завдяки своєчасній діагностиці та профілактиці серцево-судинних захворювань. Діагностика, проведена вчасно, може по-справжньому врятувати життя людині».

В кабінеті УЗД TomoClinic встановлено сучасне обладнання експертного класу Toshiba, з високою роздільною здатністю і точністю. А якісний апарат в руках кваліфікованого фахівця — це можливість вчасно «почути» серце пацієнта і попередити хворобу, діагностувати найменші зміни і зрозуміти, як вибудувати тактику лікування онкологічного захворювання.

Крім проведення УЗД серця наш лікар-діагност Ірина Бондар також компетентна в дослідженнях черевної порожнини, заочеревинного простору, щитовидної залози.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху