Головна/УЗД серця (ехокардіографія) в TomoClinic
11.04.2024

УЗД серця (ехокардіографія) в TomoClinic

Знайомимося з лікарем УЗД TomoClinic Іриною Бондар. Її основний напрямок діяльності — ультразвукова діагностика серця.

«Комплексний підхід — наше все. На самому старті при зверненні пацієнта в клініку я намагаюся оцінити скарги, розпитати про анамнез, відстежити симптоми. Це допомагає в попередній постановці діагнозу і розумінні того, на що буде звертатися особлива увага при обстеженні», — заявляє Ірина.

Якщо говорити про її профільний напрямок — ультразвукове дослідження серця (ЕХО-КГ), то в TomoClinic вона проводить його тільки після електрокардіографії (ЕКГ).

ЕКГ і ЕХО-КГ: в чому різниця?

Електрокардіографія (ЕКГ) — простий і інформативний метод дослідження, який відстежує роботу серця. Це дає можливість упевнитися в серцевому ритмі, визначити блокаду серця, виявити перенесений раніше інфаркт.

УЗД серця (ехокардіографія, ЕХО-КГ) — метод дослідження серця і оточуючих його тканин, з яким лікар може вивчити структуру і функціональний стан органу. Його призначають при наявності змін на ЕКГ, шумів в серці, підозрі на серцеву недостатність, атеросклерозі, болях, задишці, порушенні серцевого ритму, стійкому підвищенні артеріального тиску.

При УЗД серця лікар оцінює роботу серця і визначає обсяг, розмір порожнин серця і товщину його стінок, виявляє зміни клапанів і інших структур серця. Це допомагає виявити захворювання серцево-судинної системи на ранніх стадіях і полегшити їх подальше лікування.

Проблеми з серцем і рак

Ірина Бондар також зазначає:

— Не всі пацієнти говорять правду про проблеми з серцем напередодні обстеження. Вони зацікавлені перш за все побороти своє основне захворювання — пройти хіміо- та променеву терапію. А якщо лікар УЗД в описі згадає про якісь протипоказання або стоп-фактори, то лікування онкологічного захворювання можуть відкласти, щоб спочатку стабілізувати стан серцево-судинної системи.

Новоутворення серця зустрічаються рідко, всього в 1-2% випадків. В основному при УЗД серця діагностують вікові зміни, клапанні пороки, порушення ритмів, які призводять до розширення порожнин і серцевої недостатності. Часто зустрічаються ішемічні захворювання, атеросклероз судин, інфаркти.

Якщо у пацієнта наявне щось з перерахованого вище, а незабаром має проводитися променева та хіміотерапія, то треба розуміти, що стан може погіршитися і бути небезпечним для здоров’я або життя. Крім того, серед онкологічних пацієнтів є літні люди, також звертаються люди з клапаном серця і протезами. Всі ці нюанси важливо враховувати, щоб пацієнт в результаті успішно пройшов лікування основного захворювання.

Діагностика, важливість якої складно переоцінити

Ірина Бондар: «За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, можна запобігти більш ніж в 80% випадків ускладнень завдяки своєчасній діагностиці та профілактиці серцево-судинних захворювань. Діагностика, проведена вчасно, може по-справжньому врятувати життя людині».

В кабінеті УЗД TomoClinic встановлено сучасне обладнання експертного класу Toshiba, з високою роздільною здатністю і точністю. А якісний апарат в руках кваліфікованого фахівця — це можливість вчасно «почути» серце пацієнта і попередити хворобу, діагностувати найменші зміни і зрозуміти, як вибудувати тактику лікування онкологічного захворювання.

Крім проведення УЗД серця наш лікар-діагност Ірина Бондар також компетентна в дослідженнях черевної порожнини, заочеревинного простору, щитовидної залози.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху