Головна/Ви чуєте слово «мастопатія»? Знайте, що такого діагнозу не існує
11.04.2024

Ви чуєте слово «мастопатія»? Знайте, що такого діагнозу не існує

Поговоримо про так звану мастопатію — «порожній» термін, який, на жаль, все ще продовжують використовувати при діагностиці захворювань молочних залоз. Під цією назвою намагаються узагальнити порушення або відхилення від норми. Однак таке узагальнення повністю виключає індивідуальний підхід до конкретної пацієнтки з її конкретними скаргами і проблемами. Адже для кожної людини є важливим обґрунтований і зважений медичний висновок, і тому краще почути другу думку фахівця. Про це читайте в статті нашого досвідченого клінічного онколога Анатолія Палюха.

«Лікарю, мене нічого не турбує, але в мене мастопатія…»

 width=Консультуючи пацієнтів, я практично щодня чую від них подібні твердження. У переважній більшості такі «найменування» сформульовані медиками, що наслідують необґрунтовані стереотипи формування «діагнозів», які не мають точного роз’яснення за клінічними або гістологічними шаблонами.

У назвах доброякісних захворювань молочної залози плутаються через безліч термінів: мастопатія, дисгормональна гіперплазія молочних залоз, фіброзно-кістозна мастопатія і т. і. Подальша плутанина виникає через те, що термінологія не базується на здорових уявленнях про патогенез (механізми розвитку).

Класифікація ANDI (aberrations of normal development and involution of the breast) була запропонована саме в якості номенклатури, заснованої на патогенезі, щоб замінити поділ доброякісних захворювань грудей на «нормальні» і «болючі». Більшість станів узагальнює спектр, який простягається від нормального до помірного відхилення (аберацій) і до хвороби.

Така класифікація дозволяє точно визначити проблему окремого пацієнта з точки зору клінічних проявів. Це виявилося корисним при прийнятті рішення щодо раціонального ведення пацієнта і в роз’ясненні значущості доброякісних захворювань грудей.

Аберації нормального розвитку та інволюції грудей (ANDI) — всеосяжний термін, який використовується для опису широкого спектру доброякісних захворювань грудей. Як випливає з назви, він заснований на теорії, згідно з якою більшість доброякісних захворювань молочної залози по суті є незначними відхиленнями в нормальному процесі розвитку, гормональної реакції та інволюції (спрощення будови і функції) грудей.

Фахівці нашого центру відстежують актуальні дослідження по захворюванням молочних залоз та використовують тільки міжнародні протоколи лікування і тактики, які схвалені світовою медичною і науковою спільнотами. Всі обстеження і консультації проходять з максимальним комфортом для пацієнтів при повній підтримці досвідчених лікарів і кваліфікованого медичного персоналу.

Анатолій Палюх
 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Стереотаксична променева терапія в TomoClinic — швидко, точно й безоплатно Лікування
12.06.2025

Стереотаксична променева терапія в TomoClinic — швидко, точно й безоплатно

Що це таке Стереотаксична променева терапія — сучасний метод, коли на пухлину спрямовують дуже високу дозу опромінення за один-п’ять коротких сеансів. Спеціальна навігація тримає промінь «у цілі» з точністю до часток міліметра, тож здорові органи майже не отримують променевого навантаження. Як відбувається лікування Планування. Робимо КТ або МРТ, щоби чітко окреслити межі пухлини. Підготовка плану. […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Чи може сонце викликати рак шкіри? Як захиститися влітку Лікування
5.06.2025

Чи може сонце викликати рак шкіри? Як захиститися влітку

Ультрафіолет і ризик раку Тривале або інтенсивне перебування на сонці підвищує ризик розвитку раку шкіри. Основна причина — ультрафіолетове (УФ) випромінювання, яке пошкоджує ДНК клітин шкіри. Це може призвести до мутацій і запуску онкологічного процесу. Основні типи раку шкіри, пов’язані з УФ-випромінюванням: Базально-клітинна карцинома — найпоширеніший тип, рідко метастазує, але руйнує прилеглі тканини. Плоскоклітинна карцинома […]

bahmatska
Олена Бахмацька
Які аналізи потрібно здати, щоб перевіритись на онкологію? Лікування
22.05.2025

Які аналізи потрібно здати, щоб перевіритись на онкологію?

Онкологічні захворювання на ранніх етапах часто не дають яскраво виражених симптомів. Саме тому профілактична діагностика відіграє ключову роль у виявленні раку на стадії, коли його ще можна ефективно лікувати. У цьому матеріалі ми розповідаємо про 5 основних аналізів і методів обстеження, які найчастіше використовуються для первинного виявлення онкопатологій. 1. Загальний аналіз крові (ЗАК) Це базове […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Медикаментозне лікування в TomoClinic Лікування
15.05.2025

Медикаментозне лікування в TomoClinic

У сучасній медицині медикаментозна терапія залишається основою лікування більшості гострих та хронічних станів. Це не просто «пігулки» — а комплексна, персоналізована стратегія допомоги, що базується на точній діагностиці, доказових клінічних протоколах та глибокому розумінні індивідуальних потреб пацієнта. У TomoClinic медикаментозне лікування є невіддільною частиною щоденної практики — особливо в таких напрямках, як гінекологія, мамологія, урологія […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Доверху