Головна/Ви чуєте слово «мастопатія»? Знайте, що такого діагнозу не існує
11.04.2024

Ви чуєте слово «мастопатія»? Знайте, що такого діагнозу не існує

Поговоримо про так звану мастопатію — «порожній» термін, який, на жаль, все ще продовжують використовувати при діагностиці захворювань молочних залоз. Під цією назвою намагаються узагальнити порушення або відхилення від норми. Однак таке узагальнення повністю виключає індивідуальний підхід до конкретної пацієнтки з її конкретними скаргами і проблемами. Адже для кожної людини є важливим обґрунтований і зважений медичний висновок, і тому краще почути другу думку фахівця. Про це читайте в статті нашого досвідченого клінічного онколога Анатолія Палюха.

«Лікарю, мене нічого не турбує, але в мене мастопатія…»

 width=Консультуючи пацієнтів, я практично щодня чую від них подібні твердження. У переважній більшості такі «найменування» сформульовані медиками, що наслідують необґрунтовані стереотипи формування «діагнозів», які не мають точного роз’яснення за клінічними або гістологічними шаблонами.

У назвах доброякісних захворювань молочної залози плутаються через безліч термінів: мастопатія, дисгормональна гіперплазія молочних залоз, фіброзно-кістозна мастопатія і т. і. Подальша плутанина виникає через те, що термінологія не базується на здорових уявленнях про патогенез (механізми розвитку).

Класифікація ANDI (aberrations of normal development and involution of the breast) була запропонована саме в якості номенклатури, заснованої на патогенезі, щоб замінити поділ доброякісних захворювань грудей на «нормальні» і «болючі». Більшість станів узагальнює спектр, який простягається від нормального до помірного відхилення (аберацій) і до хвороби.

Така класифікація дозволяє точно визначити проблему окремого пацієнта з точки зору клінічних проявів. Це виявилося корисним при прийнятті рішення щодо раціонального ведення пацієнта і в роз’ясненні значущості доброякісних захворювань грудей.

Аберації нормального розвитку та інволюції грудей (ANDI) — всеосяжний термін, який використовується для опису широкого спектру доброякісних захворювань грудей. Як випливає з назви, він заснований на теорії, згідно з якою більшість доброякісних захворювань молочної залози по суті є незначними відхиленнями в нормальному процесі розвитку, гормональної реакції та інволюції (спрощення будови і функції) грудей.

Фахівці нашого центру відстежують актуальні дослідження по захворюванням молочних залоз та використовують тільки міжнародні протоколи лікування і тактики, які схвалені світовою медичною і науковою спільнотами. Всі обстеження і консультації проходять з максимальним комфортом для пацієнтів при повній підтримці досвідчених лікарів і кваліфікованого медичного персоналу.

Анатолій Палюх
 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Здоров’я молочної залози Лікування
12.07.2024

Здоров’я молочної залози

Здоров’я молочної залози – тема, яка хвилює багатьох жінок і вимагає особливої уваги. Чи знали ви, що вчасне виявлення та профілактика можуть врятувати ваше життя? Як лікар, я бачив безліч випадків, коли знання і своєчасні дії робили справжні дива. У цій статті я поділюся з вами найважливішими аспектами здоров’я молочних залоз, які повинна знати кожна […]

караськов
Дмитро Караськов
Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання? Лікування
10.07.2024

Рак і генетика: як спадковість впливає на ризик захворювання?

З кожним роком вивчення генетики набирає все більшої популярності, відкриваючи нові горизонти в розумінні складних процесів, які відбуваються в нашому організмі. Одним з таких процесів є розвиток раку. Існує багато факторів, які можуть вплинути на виникнення цього захворювання, і одним із них є спадковість. Генетичні зміни, або мутації, які можуть бути передані від батьків до […]

гречанюк
Вікторія Гречанюк
Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити? Лікування
6.07.2024

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?

Онкологічні обстеження відіграють важливу роль у ранньому виявленні та ефективному лікуванні онкопатології. Рання діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, коли він ще не поширився і лікування може бути найбільш успішним. Різні типи онкології вимагають різних підходів до обстеження, і регулярні медичні обстеження можуть суттєво підвищити шанси на успішне лікування. Важливо знати, які обстеження необхідно […]

Онкологічні обстеження: Коли і які дослідження потрібно проходити?
Степан Крулько
Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт? Лікування
4.07.2024

Побічні ефекти хіміотерапії: Як зменшити дискомфорт?

Хіміотерапія є одним з основних методів лікування онкологічних захворювань, який використовує потужні медикаменти для знищення ракових клітин. Хоча вона може бути дуже дієвою, хіміотерапія часто супроводжується побічними ефектами, що можуть викликати значний дискомфорт. Знання про те, як зменшити ці побічні ефекти, може суттєво покращити якість життя пацієнтів під час терапії. Одним з найбільш поширених побічних […]

лікар 8
Валерія Бірюк
Доверху