Головна/Високоточні лікувальні промені: допомагаємо навіть у найскладніших випадках
11.04.2024

Високоточні лікувальні промені: допомагаємо навіть у найскладніших випадках

Променева терапія використовується для лікування абсолютної більшості видів раку. Нагадуємо, що мета такого потужного лікування — вбити пухлинні клітини або стримати їх зростання та поділ.

А ось про те, як зробити, щоб загинула пухлина і тільки пухлина, щоб у зону впливу радіації не потрапляли здорові органи і тканини, а також про те, чому ми застосовуємо високі технології та які переваги отримують наші пацієнти, читайте у цій статті.

Що таке технологія IGRT?

IGRT або променева терапія під візуальним контролем є способом лікування раку, в якому використовуються спеціальні методи (зокрема, комп’ютерна томографія) для точної та безпечної доставки випромінювання до пухлинних клітин. Нові лінійні прискорювачі, які ми застосовуємо, оснащені комп’ютерним томографом для візуалізації, щоб лікарі могли визначити, де пухлина знаходиться в організмі до і під час лікування.

Точність до міліметра: чому?

Перед кожною процедурою пацієнт «сканується». Порівнюючи попередні та отримані результати, ми визначаємо, які зміни потрібно внести. Дані корекції необхідні для того, щоб помістити пацієнта у заплановане положення. У нашому центрі таку візуалізацію проводять перед кожним сеансом опромінення. Тобто перед кожним сеансом ми перевіряємо положення людини на процедурному столі.

Це робиться для того, щоб план лікування, який був створений, повністю відповідав положенню на процедурі променевої терапії — точність необхідна до міліметра. Таким чином, в ході лікування ми використовуємо технології візуалізації для постійного спостереження та адаптації до змін, які можуть відбуватися в пухлині: наприклад, зменшення, збільшення або зміна форми.

Які переваги IGRT?

Головна перевага IGRT у тому, що метод дуже точний. Це дозволяє використовувати більш високі дози радіації, щоб знищити пухлину, уникнути пошкодження здорових тканин і мінімізувати побічні ефекти радіації.

Коли ми застосовуємо IGRT?

IGRT використовуємо для променевої терапії утворень, розташованих близько до чутливих структур та органів. Це важливо при пухлинах, які можуть переміщатися під час лікування або між курсами лікування: наприклад, пухлина легені, що перебуває в русі при диханні.
IGRT найчастіше наші лікарі-радіологи успішно застосовують для лікування раку легень, раку молочної залози, раку передміхурової залози, раку головного та спинного мозку, раку сечового міхура, раку стравоходу, раку печінки та раку кісток, лімфоми та ін.

Чому люди, яким показана променева терапія, обирають TomoClinic?

  • Наші фахівці мають великий досвід застосування технології IGRT.
  • Наші онкологи-радіологи — експерти з використання методів візуалізації для чіткого «прицілу» в ракову пухлину та запобігання пошкодженню здорових тканин. Для кожного пацієнта лікарі підбирають оптимальний варіант лікування. Величезне значення має технічне оснащення клініки: сучасний лінійний прискорювач Elekta Synergy® та унікальна для України система TomoTherapy.
  • Наше обладнання дозволяє з високою точністю визначати область лікування, тому ми можемо доставити до пухлини вбивчу для неї дозу, проте безпечну для здорових органів.
  • Завдяки знанням фахівців TomoClinic кожен пацієнт отримує максимально точне лікування з найкращим можливим результатом.
  • Наші онкологи-радіологи, медичні сестри та рентген-лаборанти мають великий досвід і навички проведення променевої терапії при лікуванні конкретних видів раку. Команда медичних фізиків розробляє та коригує план кожного пацієнта, щоб забезпечити максимально цілеспрямоване лікування. Це збільшує шанси на зцілення або контроль захворювання.

Якщо у вас залишилися питання або ви хочете записатися на консультацію до фахівця, телефонуйте на номер, який бачите на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Хто ми такі Життя Клініки
15.04.2024

Хто ми такі

Експертна, сучасна, приватна клініка 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 є лідером в Україні з надання повного циклу медичної допомоги при онкології. Наша місія – створення ідеальних умов для комфортного та якісного лікування пацієнтів, об’єднавши найкращі технології, професійну команду та комплексний підхід. 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 надає повний цикл обслуговування: ви можете отримати будь-яку послугу – від однієї консультації до комплексного обстеження та […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює? Онкопсихологія
12.04.2024

Онкопсихолог TomoClinic: як, з ким і заради яких результатів працює?

Прийнято вважати, що першим, хто стукає по допомогу до онкопсихолога, буде саме пацієнт. Проте практика показує: на прийом часто записуються і родичі пацієнта. Тому психолог вирішує складнощі та працює з тими, хто до нього звернувся. Перше завдання — заспокоїти людину, особливо якщо вона емоційно нестабільна, розгублена, плаче. Зрозуміти та показати, що тут можна зустріти комфорт, розуміння, підтримку […]

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог Антон Покалюхін: що таке майндфулнес і чим він може бути корисний онкопацієнтам

Хоч про трендовий майндфулнес зараз говорять на кожному розі, до практики справа доходить не у всіх. Однозначного перекладу цей термін не має, але найчастіше його розуміють як «усвідомленість». Отже, майндфулнес — це одночасно і процес зосередження на теперішньому моменті, і назва практики, що розвиває цей процес. Чому це важливо? Тому що ми живемо в часи […]

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний Онкопсихологія
12.04.2024

Психолог TomoClinic Яніна Петренко: Світ дає варіанти вибору — тим і прекрасний

Тривожність, непереносимість невизначеності, апатія, усі думки крутяться навколо центральної негативної думки і повторюються («замкнене коло думок», тобто румінація). Все це — знайомі стани для багатьох людей світу під час пандемії, у тому числі і для тих, хто проходить онкологічне лікування. Як долати складнощі без втрати якості життя, пояснила психолог TomoClinic Яніна Петренко. «Щодня у своєму кабінеті […]

Доверху