Головна/Високоточні лікувальні промені: допомагаємо навіть у найскладніших випадках
11.04.2024

Високоточні лікувальні промені: допомагаємо навіть у найскладніших випадках

Променева терапія використовується для лікування абсолютної більшості видів раку. Нагадуємо, що мета такого потужного лікування — вбити пухлинні клітини або стримати їх зростання та поділ.

А ось про те, як зробити, щоб загинула пухлина і тільки пухлина, щоб у зону впливу радіації не потрапляли здорові органи і тканини, а також про те, чому ми застосовуємо високі технології та які переваги отримують наші пацієнти, читайте у цій статті.

Що таке технологія IGRT?

IGRT або променева терапія під візуальним контролем є способом лікування раку, в якому використовуються спеціальні методи (зокрема, комп’ютерна томографія) для точної та безпечної доставки випромінювання до пухлинних клітин. Нові лінійні прискорювачі, які ми застосовуємо, оснащені комп’ютерним томографом для візуалізації, щоб лікарі могли визначити, де пухлина знаходиться в організмі до і під час лікування.

Точність до міліметра: чому?

Перед кожною процедурою пацієнт «сканується». Порівнюючи попередні та отримані результати, ми визначаємо, які зміни потрібно внести. Дані корекції необхідні для того, щоб помістити пацієнта у заплановане положення. У нашому центрі таку візуалізацію проводять перед кожним сеансом опромінення. Тобто перед кожним сеансом ми перевіряємо положення людини на процедурному столі.

Це робиться для того, щоб план лікування, який був створений, повністю відповідав положенню на процедурі променевої терапії — точність необхідна до міліметра. Таким чином, в ході лікування ми використовуємо технології візуалізації для постійного спостереження та адаптації до змін, які можуть відбуватися в пухлині: наприклад, зменшення, збільшення або зміна форми.

Які переваги IGRT?

Головна перевага IGRT у тому, що метод дуже точний. Це дозволяє використовувати більш високі дози радіації, щоб знищити пухлину, уникнути пошкодження здорових тканин і мінімізувати побічні ефекти радіації.

Коли ми застосовуємо IGRT?

IGRT використовуємо для променевої терапії утворень, розташованих близько до чутливих структур та органів. Це важливо при пухлинах, які можуть переміщатися під час лікування або між курсами лікування: наприклад, пухлина легені, що перебуває в русі при диханні.
IGRT найчастіше наші лікарі-радіологи успішно застосовують для лікування раку легень, раку молочної залози, раку передміхурової залози, раку головного та спинного мозку, раку сечового міхура, раку стравоходу, раку печінки та раку кісток, лімфоми та ін.

Чому люди, яким показана променева терапія, обирають TomoClinic?

  • Наші фахівці мають великий досвід застосування технології IGRT.
  • Наші онкологи-радіологи — експерти з використання методів візуалізації для чіткого «прицілу» в ракову пухлину та запобігання пошкодженню здорових тканин. Для кожного пацієнта лікарі підбирають оптимальний варіант лікування. Величезне значення має технічне оснащення клініки: сучасний лінійний прискорювач Elekta Synergy® та унікальна для України система TomoTherapy.
  • Наше обладнання дозволяє з високою точністю визначати область лікування, тому ми можемо доставити до пухлини вбивчу для неї дозу, проте безпечну для здорових органів.
  • Завдяки знанням фахівців TomoClinic кожен пацієнт отримує максимально точне лікування з найкращим можливим результатом.
  • Наші онкологи-радіологи, медичні сестри та рентген-лаборанти мають великий досвід і навички проведення променевої терапії при лікуванні конкретних видів раку. Команда медичних фізиків розробляє та коригує план кожного пацієнта, щоб забезпечити максимально цілеспрямоване лікування. Це збільшує шанси на зцілення або контроль захворювання.

Якщо у вас залишилися питання або ви хочете записатися на консультацію до фахівця, телефонуйте на номер, який бачите на сайті.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки живуть з раком? Лікування
21.04.2025

Скільки живуть з раком?

Це одне з найчастіших запитань, яке ми чуємо в онкоклініці після встановлення діагнозу. І водночас — одне з найнепростіших. Виживаність залежить не від діагнозу як ярлика, а від низки факторів: Стадія хвороби на момент виявлення Тип і біологія пухлини (агресивність, гормональна чутливість, наявність мутацій) Індивідуальні особливості пацієнта: вік, загальний стан здоровʼя, супутні захворювання Якість і […]

krulko
Степан Крулько
Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна Лікування
8.04.2025

Онкологія сьогодні: про що мовчати вже не можна

Рак — це не лише медичний діагноз, це особисте випробування, яке торкається кожного на глибокому рівні. Попри прориви в технологіях і розширення можливостей лікування, онкологія досі стикається з серйозними труднощами, які ускладнюють шлях пацієнта до одужання. Про ці проблеми важливо говорити відкрито. Не для того, щоб лякати, а щоб змінювати — разом. Проблема №1: Зволікання […]

krulko
Степан Крулько
Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам? Лікування
30.03.2025

Перша допомога при променевих ускладненнях: що потрібно знати онкопацієнтам?

Променева терапія — один із найефективніших методів лікування злоякісних пухлин. Вона прицільно знищує ракові клітини, з мінімальним впливом на здорові тканини. Але як і будь-яке лікування, може супроводжуватись побічними ефектами. У більшості випадків реакції організму на опромінення — контрольовані й тимчасові, але важливо знати, як правильно реагувати на перші симптоми. Які побічні ефекти виникають найчастіше? […]

krulko
Степан Крулько
Загальний вплив хіміотерапії на кров Лікування
21.03.2025

Загальний вплив хіміотерапії на кров

Хіміотерапія є одним із ключових методів лікування онкологічних захворювань, який впливає не лише на пухлинні клітини, а й на весь організм, зокрема на систему кровотворення. Оскільки кров виконує життєво важливі функції, такі як транспортування кисню, захист від інфекцій та згортання, зміни в її складі можуть впливати на загальний стан здоров’я пацієнта. Як хіміотерапія впливає на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Доверху