Головна/Вижити при раку: чому це вдається все більшій кількості пацієнтів?
11.04.2024

Вижити при раку: чому це вдається все більшій кількості пацієнтів?

Щороку онкологи світу підводять підсумки боротьби з раком. Американське онкологічне товариство озвучило офіційну новину про те, що з 1991 по 2017 рік смертність від раку в США знизилася на 29%. Це означає, що за 26 років вдалося уникнути практично 3 мільйонів випадків смерті від онкологічних захворювань. Давайте розберемося з деталями.

За останню чверть століття істотно знизився рівень смертності від таких 4 найбільш поширених онкологічних захворювань, як рак легені, молочної залози, простати і колоректальний рак. Зниження рівня куріння позитивно позначилося на захворюваності та лікуванні різних видів раку (онкологічні захворювання горла, ротової порожнини, простати і легких). Досягти високих показників виживання також вдалося багато в чому завдяки успіхам в ранньому виявленні захворювань і їх своєчасному ефективному лікуванню. Онкологи встановили, що ризик виникнення агресивних форм раку з досить великою ймовірністю зростає разом з появою зайвої ваги і надмірним вживанням алкоголю.

Що говорить статистика про рак легені?

  • Кожна 4 смерть від онкологічного захворювання відбувається з причини раку легені.
  • З 1990 по 2017 роки смертність від цього діагнозу знизилася на 51% у чоловіків, а з 2002 по 2017 роки — на 26% у жінок.
  • З 2013 до 2017 роки частота нових випадків раку легенів знижувалася на 5% за рік у чоловіків і на 4% за рік у жінок.

Статистика для інших поширених онкозахворювань

  • Виживання при раку молочної залози збільшилося на 40% з 1989 по 2017 роки серед жінок.
  • Виживання при раку простати підвищилося на 52% з 1993 по 2017 роки серед чоловіків.
  • Виживання при колоректальному раку покращилося на 53% з 1980 по 2017 рік серед чоловіків і на 57% з 1969 по 2017 рік серед жінок.
  • У чоловіків з 2007 по 2014 рік діагноз колоректального раку ставився значно рідше. Також і відсоток захворюваності на рак простати залишився на незмінному рівні.
  • За останні кілька десятиліть загальний показник нових випадків захворювання на рак у жінок залишався приблизно тим самим. Рак легенів зустрічався все рідше, колоректальний рак призупинив свій ріст. Рівень захворювання на рак молочної залози дещо збільшився, приблизно на 0,3% за рік з 2004 року. Це пов’язують з підвищенням рівня ожиріння і зниженням коефіцієнта фертильності.
  • П’ятирічна відносна виживаність при раку, діагностована з 2009 по 2015 рік, склала 67%.
  • Виживання при раку покращилося з середини 1970-х років для всіх найбільш поширених видів раку, окрім раку шийки матки та ендометрію.

Досягнення в лікуванні на благо виживання

Найбільших успіхів у зниженні смертності від раку досягли в роботі з раком шкіри (меланомою). Частково це вдалося завдяки імунотерапевтичним препаратам Yervoy (іпілімумаб) та Zelboraf (вемурафеніб).

«Виживання при раку легенів і меланоми підвищується разом з успіхами в розробках нових методів лікування за останнє десятиліття, такими, як імунотерапія, — сказав Вільям Канц, головний лікар і науковий співробітник Американського онкологічного товариства. — Вони доводять усім нам, як швидко розширюється ця область досліджень і дає реальну надію онкопацієнтам».

Імунотерапія зрушила з місця ситуацію з лікуванням метастатичного раку легенів, деяких типів лейкемії та лімфоми. Наприклад, завдяки інгібіторам тирозинкінази відносна 5-річна виживаність для хворих на хронічний мієлоїдний лейкоз збільшилася з 22% (показник середини 1970-х років) до 70% (з 2009 по 2015 рік).

Закликаємо вас дбайливо ставитися до власного здоров’я і вчасно звертатися до фахівців. Виявлення онкологічних захворювань саме на ранніх стадіях дозволяє прожити значно довше, ніж при виявленні раку на пізніх етапах.

Інформація з джерела — https://www.cancer.org/latest-news/facts-and-figures-2020.html?fbclid=IwAR0RnJWGn4ySzTxSh8T2zrxEZYrppD0GnzIaxHOUtW9IKfJVZcwLNm__h94

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Скільки коштує лікування раку у TomoClinic? Лікування
10.01.2025

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?

TomoClinic у Кропивницькому — Це сучасний онкологічний центр повного циклу, де пацієнти отримують комплексну медичну допомогу: від діагностики до лікування. Наша клініка створена, щоб забезпечити якісне лікування онкологічних захворювань із максимальним комфортом для пацієнтів. Безкоштовне лікування у TomoClinic Ми пропонуємо безкоштовні методи лікування раку, що надаються завдяки НСЗУ: Хіміотерапія. Якщо в лікарні є в наявності […]

Скільки коштує лікування раку у TomoClinic?
Степан Крулько
Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання Лікування
9.01.2025

Хіміотерапія: Відповіді на найчастіші питання

Хіміотерапія є одним із основних методів лікування онкологічних захворювань. Вона допомагає боротися з пухлинами, зупиняючи ріст і розмноження ракових клітин. У цій статті ми відповімо на найпоширеніші запитання, щоб розвіяти міфи й допомогти вам краще розуміти цей вид лікування. Що таке хіміотерапія? Хіміотерапія — це лікування за допомогою спеціальних лікарських засобів (цитостатиків), які впливають на […]

СКУРЕНКО
Оксана Скуренко
Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ) Лікування
14.12.2024

Найпоширеніші запитання про магнітно-резонансну томографію (МРТ)

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) — це сучасний і безпечний метод діагностики, який дозволяє отримати детальні зображення внутрішніх органів і тканин. Завдяки високій точності цей метод часто використовується для виявлення захворювань, які неможливо діагностувати іншими способами. Якщо вам призначили МРТ або ви розглядаєте можливість пройти таку процедуру, у вас можуть виникати запитання. У TomoClinic ми підготували відповіді […]

врач
Андрій Сподін
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Доверху