Головна/Вижити при раку: чому це вдається все більшій кількості пацієнтів?
11.04.2024

Вижити при раку: чому це вдається все більшій кількості пацієнтів?

Щороку онкологи світу підводять підсумки боротьби з раком. Американське онкологічне товариство озвучило офіційну новину про те, що з 1991 по 2017 рік смертність від раку в США знизилася на 29%. Це означає, що за 26 років вдалося уникнути практично 3 мільйонів випадків смерті від онкологічних захворювань. Давайте розберемося з деталями.

За останню чверть століття істотно знизився рівень смертності від таких 4 найбільш поширених онкологічних захворювань, як рак легені, молочної залози, простати і колоректальний рак. Зниження рівня куріння позитивно позначилося на захворюваності та лікуванні різних видів раку (онкологічні захворювання горла, ротової порожнини, простати і легких). Досягти високих показників виживання також вдалося багато в чому завдяки успіхам в ранньому виявленні захворювань і їх своєчасному ефективному лікуванню. Онкологи встановили, що ризик виникнення агресивних форм раку з досить великою ймовірністю зростає разом з появою зайвої ваги і надмірним вживанням алкоголю.

Що говорить статистика про рак легені?

  • Кожна 4 смерть від онкологічного захворювання відбувається з причини раку легені.
  • З 1990 по 2017 роки смертність від цього діагнозу знизилася на 51% у чоловіків, а з 2002 по 2017 роки — на 26% у жінок.
  • З 2013 до 2017 роки частота нових випадків раку легенів знижувалася на 5% за рік у чоловіків і на 4% за рік у жінок.

Статистика для інших поширених онкозахворювань

  • Виживання при раку молочної залози збільшилося на 40% з 1989 по 2017 роки серед жінок.
  • Виживання при раку простати підвищилося на 52% з 1993 по 2017 роки серед чоловіків.
  • Виживання при колоректальному раку покращилося на 53% з 1980 по 2017 рік серед чоловіків і на 57% з 1969 по 2017 рік серед жінок.
  • У чоловіків з 2007 по 2014 рік діагноз колоректального раку ставився значно рідше. Також і відсоток захворюваності на рак простати залишився на незмінному рівні.
  • За останні кілька десятиліть загальний показник нових випадків захворювання на рак у жінок залишався приблизно тим самим. Рак легенів зустрічався все рідше, колоректальний рак призупинив свій ріст. Рівень захворювання на рак молочної залози дещо збільшився, приблизно на 0,3% за рік з 2004 року. Це пов’язують з підвищенням рівня ожиріння і зниженням коефіцієнта фертильності.
  • П’ятирічна відносна виживаність при раку, діагностована з 2009 по 2015 рік, склала 67%.
  • Виживання при раку покращилося з середини 1970-х років для всіх найбільш поширених видів раку, окрім раку шийки матки та ендометрію.

Досягнення в лікуванні на благо виживання

Найбільших успіхів у зниженні смертності від раку досягли в роботі з раком шкіри (меланомою). Частково це вдалося завдяки імунотерапевтичним препаратам Yervoy (іпілімумаб) та Zelboraf (вемурафеніб).

«Виживання при раку легенів і меланоми підвищується разом з успіхами в розробках нових методів лікування за останнє десятиліття, такими, як імунотерапія, — сказав Вільям Канц, головний лікар і науковий співробітник Американського онкологічного товариства. — Вони доводять усім нам, як швидко розширюється ця область досліджень і дає реальну надію онкопацієнтам».

Імунотерапія зрушила з місця ситуацію з лікуванням метастатичного раку легенів, деяких типів лейкемії та лімфоми. Наприклад, завдяки інгібіторам тирозинкінази відносна 5-річна виживаність для хворих на хронічний мієлоїдний лейкоз збільшилася з 22% (показник середини 1970-х років) до 70% (з 2009 по 2015 рік).

Закликаємо вас дбайливо ставитися до власного здоров’я і вчасно звертатися до фахівців. Виявлення онкологічних захворювань саме на ранніх стадіях дозволяє прожити значно довше, ніж при виявленні раку на пізніх етапах.

Інформація з джерела — https://www.cancer.org/latest-news/facts-and-figures-2020.html?fbclid=IwAR0RnJWGn4ySzTxSh8T2zrxEZYrppD0GnzIaxHOUtW9IKfJVZcwLNm__h94

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху