Головна/Променева терапія при раку грудей: захистимо ваше серце і легені
11.04.2024

Променева терапія при раку грудей: захистимо ваше серце і легені

Радіація вбиває злоякісні клітини — це незаперечний факт! При лікуванні раку грудей ми застосовуємо променеву терапію практично на будь-якій стадії хвороби.

Чому необхідна променева терапія?

Променева терапія потрібна після операції, щоб запобігти рецидиву — знищує ракові клітини, які могли залишитися в молочній залозі або в області грудей (ад’ювантна променева терапія). Цей метод використовують і для полегшення болю та інших симптомів поширеного (метастатичного) раку молочної залози. Область, яка опромінюється, доза і режим опромінення, кількість сеансів, відрізняються в залежності від стадії поширення пухлини і ступеня злоякісності.

Всі питання, варіанти лікування ви обговорите з нашими досвідченими лікарями. Ми гарантуємо, що доза і поля опромінення будуть обрані і розраховані таким чином, щоб здорові тканини і органи отримали якомога менше пошкоджень. Наші радіотерапевти-онкологи з допомогою сучасних методів захистять від опромінення ваші легені і серце. Як це відбувається?

Після органозберігаючих операцій

У більшості випадків після органозберігаючих операцій опромінюють тканини молочної залози. Це зменшує ймовірність повернення пухлини. Променева терапія складається з серії опромінень, спрямованих на всі груди, іноді — з додатковою дозою в операційній зоні, яка називається «буст». У деяких випадках опромінюють області лімфатичних вузлів у пахвовій зоні і / або над ключицею, і / або за грудиною.

Після видалення грудей (мастектомії)

Після видалення молочної залози опромінюють стінку грудної клітини, а також області лімфатичних вузлів у пахвовій зоні і / або над ключицею, і / або за грудиною. Мета — зменшити ймовірність рецидиву.

Що дає нашим пацієнткам використання технології IMRT і сучасних методик планування?

При проведенні променевої терапії велике значення має технічне оснащення клініки: сучасний лінійний прискорювач Elekta Synergy® і унікальна для

України система TomoTherapy. Саме наша апаратура дозволяє використовувати технологію IMRT — радіотерапію з модуляцією інтенсивності. Це означає, що груди опромінюється з різних сторін, а основні пучки променів складаються з різних невеликих пучків, інтенсивність яких змінюється. Таким чином, наші лікарі-радіологи можуть краще розподілити дозу радіації за площею і зберегти здорову тканину.

«Сучасні методики планування, щоденний візуальний контроль положення пацієнта дозволяють досягти максимальної точності та істотно знизити ймовірність ускладнень з боку оточуючих здорових органів. Використання високих технологій і досвід команди фахівців TomoClinic дають незаперечні переваги пацієнткам, які проходять променеве лікування раку грудей у нашому центрі», — зазначила завідуюча відділенням променевої терапії, лікар-радіолог вищої категорії Наталія Серьогіна.

Ми виділили ряд переваг, які отримують пацієнтки при використанні сучасних методик планування променевої терапії.

  1. Однорідність опромінення молочної залози: як наслідок, хороший косметичний результат після органозберігаючих операцій; відсутність або незначна деформація молочної залози після променевої терапії.
  2. Можливість застосування «буста», тобто опромінення ложа пухлини після органозберігаючих операцій. Процедуру неможливо провести на кобальтових апаратах, тому що необхідна візуалізація.
  3. Захист серця, особливо при лівосторонній локалізації пухлини і після мастектомії. Це критично важливо, тому що багато жінок через 3 – 5 років після променевої терапії на кобальтових апаратах страждають на ішемічну хворобу серця, причому у важкій формі.
  4. Захист легень. При лікуванні на старих апаратах нерідкі виражені пневмофібрози, розвиток дихальної недостатності, часті бронхіти. Наші пацієнтки позбавлені таких ускладнень.
  5. Можливість проводити променеву терапію при наявності імплантатів в грудях.

Важливо. Пацієнтки TomoClinic проходять променеву терапію в умовах сучасного комплексу-стаціонару, який не поступається за рівнем комфорту готелям високого класу.

Щоб отримати інформацію про променеву терапію молочних залоз і записатися на консультацію до фахівця, телефонуйте нам за номерами, вказаними на сайті. Консультанти дадуть відповіді на ваші питання.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок Лікування
17.11.2024

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок

Рак молочної залози — найпоширеніше онкологічне захворювання серед жінок, яке потребує своєчасної діагностики та лікування. У 2023 році в Україні зареєстровано 12 683 нових випадки, і кожен четвертий випадок діагностується на ІІІ–ІV стадії, коли лікування є складнішим. Фактори ризику для раку молочної залози: наявність у родині випадків захворювання на рак молочної залози, відсутність вагітностей або […]

караськов
Дмитро Караськов
Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями. Лікування
12.11.2024

Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями.

Імунотерапія відкрила нові можливості в лікуванні раку, допомагаючи імунній системі пацієнта самостійно боротися з пухлиною. На відміну від традиційних методів, як-от хіміо- та променева терапія, імунотерапія активує природні захисні сили організму, щоб він зміг розпізнати і атакувати ракові клітини. Такий підхід стає особливо ефективним для пацієнтів з пізніми стадіями раку або тих, у кого хвороба […]

Імунотерапія в лікуванні раку: нові підходи та досягнення в активізації імунної системи для боротьби з онкологічними захворюваннями.
Степан Крулько
Паліативна допомога в онкології Лікування
8.11.2024

Паліативна допомога в онкології

Паліативна допомога в онкології: важливість паліативної допомоги для поліпшення якості життя пацієнтів на пізніх стадіях хвороби. Паліативна допомога в онкології забезпечує неоціненну підтримку пацієнтам на пізніх стадіях захворювання, покращуючи їхню якість життя. Основна мета паліативної допомоги — не боротьба з раком як таким, а зменшення симптомів, таких як біль, слабкість, нудота, а також поліпшення емоційного […]

СЕРЬОГІНА
Наталія Серьогіна
Генетичні мутації та рак Лікування
5.11.2024

Генетичні мутації та рак

Генетичні мутації та рак: як генетичні фактори впливають на розвиток раку та можливості персоналізованої медицини. Генетичні мутації грають вирішальну роль у розвитку раку, впливаючи на роботу клітин та здатність організму контролювати їхній ріст. Мутації можуть бути як спадковими, так і набутими. Спадкові мутації передаються від батьків, і вони становлять близько 5-10% усіх випадків раку. Наприклад, […]

Генетичні мутації та рак
Степан Крулько
Доверху