Головна/Променева терапія при раку грудей: захистимо ваше серце і легені
11.04.2024

Променева терапія при раку грудей: захистимо ваше серце і легені

Радіація вбиває злоякісні клітини — це незаперечний факт! При лікуванні раку грудей ми застосовуємо променеву терапію практично на будь-якій стадії хвороби.

Чому необхідна променева терапія?

Променева терапія потрібна після операції, щоб запобігти рецидиву — знищує ракові клітини, які могли залишитися в молочній залозі або в області грудей (ад’ювантна променева терапія). Цей метод використовують і для полегшення болю та інших симптомів поширеного (метастатичного) раку молочної залози. Область, яка опромінюється, доза і режим опромінення, кількість сеансів, відрізняються в залежності від стадії поширення пухлини і ступеня злоякісності.

Всі питання, варіанти лікування ви обговорите з нашими досвідченими лікарями. Ми гарантуємо, що доза і поля опромінення будуть обрані і розраховані таким чином, щоб здорові тканини і органи отримали якомога менше пошкоджень. Наші радіотерапевти-онкологи з допомогою сучасних методів захистять від опромінення ваші легені і серце. Як це відбувається?

Після органозберігаючих операцій

У більшості випадків після органозберігаючих операцій опромінюють тканини молочної залози. Це зменшує ймовірність повернення пухлини. Променева терапія складається з серії опромінень, спрямованих на всі груди, іноді — з додатковою дозою в операційній зоні, яка називається «буст». У деяких випадках опромінюють області лімфатичних вузлів у пахвовій зоні і / або над ключицею, і / або за грудиною.

Після видалення грудей (мастектомії)

Після видалення молочної залози опромінюють стінку грудної клітини, а також області лімфатичних вузлів у пахвовій зоні і / або над ключицею, і / або за грудиною. Мета — зменшити ймовірність рецидиву.

Що дає нашим пацієнткам використання технології IMRT і сучасних методик планування?

При проведенні променевої терапії велике значення має технічне оснащення клініки: сучасний лінійний прискорювач Elekta Synergy® і унікальна для

України система TomoTherapy. Саме наша апаратура дозволяє використовувати технологію IMRT — радіотерапію з модуляцією інтенсивності. Це означає, що груди опромінюється з різних сторін, а основні пучки променів складаються з різних невеликих пучків, інтенсивність яких змінюється. Таким чином, наші лікарі-радіологи можуть краще розподілити дозу радіації за площею і зберегти здорову тканину.

«Сучасні методики планування, щоденний візуальний контроль положення пацієнта дозволяють досягти максимальної точності та істотно знизити ймовірність ускладнень з боку оточуючих здорових органів. Використання високих технологій і досвід команди фахівців TomoClinic дають незаперечні переваги пацієнткам, які проходять променеве лікування раку грудей у нашому центрі», — зазначила завідуюча відділенням променевої терапії, лікар-радіолог вищої категорії Наталія Серьогіна.

Ми виділили ряд переваг, які отримують пацієнтки при використанні сучасних методик планування променевої терапії.

  1. Однорідність опромінення молочної залози: як наслідок, хороший косметичний результат після органозберігаючих операцій; відсутність або незначна деформація молочної залози після променевої терапії.
  2. Можливість застосування «буста», тобто опромінення ложа пухлини після органозберігаючих операцій. Процедуру неможливо провести на кобальтових апаратах, тому що необхідна візуалізація.
  3. Захист серця, особливо при лівосторонній локалізації пухлини і після мастектомії. Це критично важливо, тому що багато жінок через 3 – 5 років після променевої терапії на кобальтових апаратах страждають на ішемічну хворобу серця, причому у важкій формі.
  4. Захист легень. При лікуванні на старих апаратах нерідкі виражені пневмофібрози, розвиток дихальної недостатності, часті бронхіти. Наші пацієнтки позбавлені таких ускладнень.
  5. Можливість проводити променеву терапію при наявності імплантатів в грудях.

Важливо. Пацієнтки TomoClinic проходять променеву терапію в умовах сучасного комплексу-стаціонару, який не поступається за рівнем комфорту готелям високого класу.

Щоб отримати інформацію про променеву терапію молочних залоз і записатися на консультацію до фахівця, телефонуйте нам за номерами, вказаними на сайті. Консультанти дадуть відповіді на ваші питання.

 Дякуємо, що дочитали до кінця
Дякуємо, що дочитали до кінця Будемо раді, якщо скопіюєте посилання клікнувши на “Поширити матеріал” та розкажите про цю статтю вашим друзям.

Інші новини

Усі новини
Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ Лікування
13.06.2024

Відповіді на популярні питання пацієнтів 𝐓𝐨𝐦𝐨𝐂𝐥𝐢𝐧𝐢𝐜 про МРТ

Що необхідно знати про МРТ Магнітно-резонансна томографія – діагностична процедура, принцип якої заснований на використанні магнітних полів, що дозволяють створювати чіткі та високоінформативні знімки. Проходячи крізь тканини, магнітне поле викликає коливання атомів водню в молекулах води, і отриманий резонанс фіксується апаратурою. Далі сигнали обробляються комп’ютерною програмою і відображаються у вигляді знімків на моніторі. Після дослідження […]

врач
Андрій Сподін
Топ-5 способів профілактики раку Лікування
11.06.2024

Топ-5 способів профілактики раку

Відповідей на запитання: як жити, щоб не захворіти на рак, або як ніколи не захворіти на рак – не існує, але можна постаратися зробити все, що залежить безпосередньо від вас. Профілактика раку включає в себе ряд простих, але дуже важливих кроків, які допоможуть зменшити ризик захворювання. Здорове харчування Включайте в раціон більше фруктів, овочів, цільнозернових […]

Топ-5 способів профілактики раку
Степан Крулько
Перші ознаки раку Лікування
4.06.2024

Перші ознаки раку

Функціонування нашого організму – складна, унікальна, а інколи непередбачувана система. Наше тіло складається з трильйонів клітин. Кожна клітина має ядро, всередині якого є гени. Саме гени вказують клітині коли їй рости, працювати, ділитися та помирати. Зазвичай клітини дотримуються цих інструкцій і ми залишаємося здоровими. Якщо спростити, то гени — це ділянки молекули ДНК, які містять інформацію […]

чернги ш
Олег Черниш
Біопсія щитовидної залози Лікування
31.05.2024

Біопсія щитовидної залози

Сьогодні патології щитоподібної залози досить часто зустрічаються серед захворювань. До 70 років більшість населення стикається з даним захворюванням. Біопсія щитовидної залози – це забір невеликих зразків тканини з щитовидної залози для проведення лабораторних досліджень. Процедура займає всього кілька хвилин і є абсолютно безболісною. Для взяття зразків підозрілих тканин використовується тонка голка та шприц. Вузли щитоподібної […]

blyaher
Анна Бляхер
Доверху